Prsteny s diamanty – bageta – model č. 1181

Prsteny s diamanty – bageta jsou symbolicky sestavené ze dvou subtilních kroužků spojených dvěma spojkami. Třetí spojku tvoří diamant, vybroušený do tvaru obdélníku.

Všechny vnější hrany prstenů jsou zkosené a lesklé. Jemně zaoblené boční úchyty, držící diamanty, mírně vystupují nad matný povrch prstenů. Zaoblené vnitřní hrany, kompaktní design a precizní provedení těchto výjimečných zásnubních prstenů s diamanty umožňují každodenní pohodlné nošení.

Prsteny s diamanty – bageta č. 1181 – Technické údaje a Cena

materiál – bílé a červené zlato
ryzost – 585/0000 (14 karátů)

kámen – přírodní diamant
barva diamantu – G (vzácně bílá)
čistota diamantu – SI1
tvar a výbrus – roháček, stupňový

povrchová úprava prstenu – vysoký lesk v kombinaci s matem
šířka prstenu – 4,00 mm
maximální výška prstenu – 2,10 mm
orientační váha prstenu – 4,00 g

orientační cena prstenu č. 1181 s diamanty baguette:
23 900,- Kč – s diamantem G/SI 1 – 4,00 x 2,50 mm – váha 0,17 ct
19 700,- Kč – s diamantem G/SI 1 – 3,00 x 2,00 mm – váha 0,08 ct

Poznámka: skutečná cena prstenů s diamanty č. 1181 se pohybuje v rozmezí cca + – 800,- Kč v závislosti na váze a kvalitě diamantů v aktuální nabídce.

Možnost výroby prstenu z vašeho zlata

Vyrábíme ručně na zakázku
Volitelné barvy zlata

Limitovaná edice
Dodací lhůta – 4 týdny

Prsteny s diamanty – bageta č. 1181 – Podrobné informace

Nevšední prsteny s diamanty obdélníkového tvaru, zvané bageta (Baguette), jsme navrhli jako další z možných variant zásnubního prstenu z modelové řady č. 1180.

Rádi si hrajeme s barvami a proto jsme zásnubní prsteny s diamanty – bageta navrhli hned v několika barevných variantách. Pilotní model na titulním obrázku, je vyrobený v kombinaci bílého a červeného (růžového) 14 karátového zlata. Vtipným detailem jsou boční úchyty, které mají opačné barvy než příslušné části prstenu. Na bílé straně je úchyt zhotovený z červeného zlata, na červené straně pak ze zlata bílého. Šachovnicový dojem umocňuje střídání lesklých a matných ploch prstenu.

Volitelná velikost diamantů a způsob jejich zasazení

Přísně geometrický tvar prstenů s diamanty-bageta je dokonale promyšlený a proporčně vyvážený. Na ruce působí vzdušně a decentně. Aby tato vyváženost zůstala zachována i při případné změně velikosti diamantu, navrhli jsme tyto prsteny pro dvě nejobvyklejší velikosti diamantu ve tvaru bagety.

Na fotce vlevo je prsten s bagetou o rozměrech 4,00 x 2,50 mm – to odpovídá váze diamantu cca 0,17 ct. Diamant – bageta je zasazený do bočních úchytů tzv. krapen – stejně jako u pilotního modelu. Celková šířka prstenu je 4,00 mm. Pouze boční úchyty diamantu zabírají na šířku 5,00 mm. Výška obroučky je po celém obvodu 1,70 mm.

Vpravo stojí prsten s bagetou o rozměrech 3,00 x 2,00 mm – to odpovídá váze diamantu cca 0,08 ct. Celková šířka prstenu je také 4,00 mm. Výška obroučky je 1,70 mm – po celém obvodu stejná. Diamant – bageta je zasazen do lišt, které nijak nenarušují hladkost bočních ploch a nepřesahují celkovou šířku prstenu.
Oba tyto prsteny s diamanty-bageta jsou zhotovené z bílého 14 karátového zlata.

Bílé a červené (růžové) zlato

Na fotce je zásnubní prsten s diamantem bageta o rozměrech 3,00 x 2,00 mm – to odpovídá váze diamantu cca 0,08 ct. Diamant je zasazený do lišt, které jsou zhotovené z jednoho kusu společně s kroužkem prstenu. Proto v této variantě je prsten barevně rozdělený na dvě poloviny. Oproti pilotnímu modelu mají lišty, držící diamant, vždy stejnou barvu jako kroužek.

Barva bílého i červeného (růžového) zlata, které v naší dílně používáme je stálá a časem se nijak nemění. Na změnu barvy prstenů s diamanty model č. 1181 poskytujeme celoživotní záruku.

Prsteny s diamanty – žluté a bílé zlato

Jak můžete vidět, prstenům č. 1181 sluší i tradičnější kombinace žlutého a bílého zlata.
Na fotce je prsten s diamantem-bageta o rozměrech 4,00 x 2,50 mm. Obroučka je zhotovena ze žlutého zlata, lesklé boční úchyty z bílého zlaza zdůrazňují třpyt, tvar i velikost zasazeného diamantu.
Změna barvy zlata nijak neovlivní výslednou cenu prstenů.

Diamanty bageta (baguette)

Stupňový výbrus diamantů tvoří úzké dlouhé facety, které – podle úhlu dopadajícího světla – buď ostře září jako osvětlené zrcadlo, nebo jsou „utopené“ v hlubokém stínu. Takto vybroušené diamanty se nazývají „bageta“ (baguette). Oproti výbrusu princess, který vychází z briliantu a proto se také vždy třpytí jako briliant, působí bageta střízlivým až chladným dojmem, který potěší srdce všech puristů.:-))

Přírodní diamanty se do tvaru bageta nebrousí tak často a v tak široké nabídce velikostí jako kulaté brilianty. Při broušení diamantu do hranatého tvaru vzniká větší „odpad“ – je nutné odbrousit víc vzácného krystalu diamantu, než je tomu u kulatého tvaru. Brusiči se snaží každý krystal surového diamantu využít na maximum a proto diamanty vybroušené do tvaru obdélníku nikdy nemají stejné rozměry.
Proto prosíme, berte všechny uvedené rozměry a váhy diamantů bageta jako orientační. O aktuální nabídce vhodných diamantů vás budeme rádi informovat.

Diamanty do prstenů zasazujeme klasickou klenotnickou technikou tzv. zaklepáním, což je nejspolehlivější způsob upevnění diamantu ve šperku. Na vypadnutí diamantu bageta ze zásnubních prstenů č. 1181 poskytujeme celoživotní záruku.

Prsteny s diamanty – bageta č. 1181 – fotogalerie

V naší fotogalerii si můžete prohlédnout prsteny s diamanty-bageta v dalších barevných variacích. Také zde poodhalujeme tajemství ruční výroby těchto originálních prstenů.

Všechny prsteny s diamanty vyrábíme ručně na zakázku. To nám umožňuje nejen zhotovit prsten na míru s přesností jedné čtvrtiny milimetru, ale také uplatnit kreativní přístup ke každému jednotlivému šperku. Prsteny je tak možné, například, ozvláštnit diamantem unikátních parametrů, či jiným přírodním drahokamem nebo použitím málo obvyklé barevné kombinace zlata, a proměnit tak zásnubní prsten v neopakovatelný originál, jehož druhou kopii zaručeně nepotkáte.

Prsteny s diamanty – bageta č. 1181 – Záruky a benefity

Doživotní záruka:
na Změnu barvy bílého zlata
na Vypadnutí diamantu
na Deformaci prstenu
Celoživotní servis

Zdarma:
Certifikát k diamantu
Luxusní etue
Poštovné a balné
Zapůjčení měřících kroužků

Prsteny s diamanty č. 1181 lze doplnit dalšími šperky do soupravy

Prsteny s diamanty-bageta jsme navrhli, pro vlastní potěšení, abychom obohatili soupravu šperků z modelové řady 1180. Myslíme si totiž, že diamanty bageta mohou do setu, utvořeného ze šperků s diamanty výhradně čtvercového tvaru, vnést odlehčení a hravost.

Jednotlivé kusy soupravy č. 1180 – snubní prsteny, náušnice a náhrdelník – je možné doplňovat postupně, a to i v rozmezí několika let s jistotou, že je zhotovíme ze stejné zlaté slitiny, ve stejném designu a špičkové kvalitě.

Odkazy na stránky jednotlivých šperků soupravy č. 1180

Na Váš komentář nebo dotaz na prsteny s diamanty – bageta č. 1181 rádi odpovíme.

Zásnubní prstýnek s briliantem č. 1470 jsme navrhli jakou součást ucelené sady společně s náušnicemi, náhrdelníkem s briliantem a snubními prsteny. Elegantní náušnice i přívěsek s briliantem, v drobných variacích opakují ladné křivky zásnubního prstýnku. Snubní prsteny posouvají myšlenku námětu o krok dále a zároveň rozšiřují barevnou paletu soupravy do harmonického celku.

Prstýnek s briliantem či další šperky z modelové řady č. 1470 mohou tvořit plnohodnotnou soupravu i jen ve dvou kusech, například náhrdelník + náušnice, náhrdelník + prsten, případně prsten a náušnice. Jednotlivé kusy soupravy je možné doplňovat postupně i v rozmezí několika let s jistotou, že je vyrobíme ze stejné zlaté slitiny, ve stejném designu i kvalitě.

Odkazy na stránky jednotlivých šperků soupravy č. 1470