Zásnubní prsten z bílého zlata – model č. 1020

Čistá linie, strohý tvar a netradiční zasazení briliantu – to jsou hlavní prvky charakterizující tento výjimečný, nadčasový prsten.

Tvarově jednoduchý prsten s briliantem je vhodným, elegantním doplňkem pro každou příležitost, ale také dobře splní funkci zásnubního prstenu pro moderní ženu.

Zásnubní prsten z bílého zlata č. 1020 – Technické údaje a Cena

materiál – bílé zlato
ryzost – 585/0000 (14 karátů)

kámen – přírodní diamant
barva diamantu – G (vzácně bílá)
čistota diamantu – SI1
průměr diamantu – cca 3,40 mm
váha diamantu – cca 0,160 ct
tvar a výbrus – kulatý, briliant

povrchová úprava prstenu – lesklá
maximální šířka prstenu – 3,70 mm
maximální výška prstenu – 2,40 mm

orientační váha prstenu – 4,30 g
cena – 19 800,- Kč

cena prstenu č. 1020 s menšími či většími diamanty G/SI1:
18 100,- Kč – s diamantem o váze 0,12 ct – Ø cca 3,20 mm
22 800,- Kč – s diamantem o váze 0,20 ct – Ø cca 3,70 mm
29 100,- Kč – s diamantem o váze 0,25 ct – Ø cca 4,00 mm

Možnost výroby prstenu z vašeho zlata

Vyrábíme ručně na zakázku
Volitelné barvy zlata

Limitovaná edice
Dodací lhůta – 4 týdny

Zásnubní prsten z bílého zlata č. 1020 – Podrobné informace

Kónická obroučka prstenu se směrem k briliantu rozšiřuje a zvyšuje. Maximální šířka prstenu u diamantu je 3,70 mm. Maximální výška prstenu je cca 2,30 mm a postupně se snižuje tak, aby prsten seděl příjemně mezi prsty.

Diamant o váze cca 0,16 ct je zasazený nahladko do masivní obroučky prstenu. Zajímavým detailem jsou okrouhlé výkroje v bocích prstenu pod diamantem, odkrývající boční pohled na diamant. Prsten je shora i zevnitř oblý, mírně zaoblené je i okolí briliantu. Zásnubní prsten je celý lesklý.

Způsob zasazení diamantu a precizní provedení celého prstenu umožňují každodenní pohodlné nošení.

Inspirace

Nápad na tento zásnubní prsten s briliantem mi poskytla příroda. Je to příběh jediné kapky rosy. Obrovské, uchycené v mělké prohlubni, prozářené ranním sluncem, pokojně čekající na to, až ji přemůže síla gravitace…
… já vím, mám sklon trochu přehánět, ale Okamžik Inspirace je vždy takový – náhlý, nečekaný, velmi barevný a nesmírně intenzivní.
Dokonale promyšlený, ladný, funkční tvar prstenu a lesklé bílé zlato jsou tu jen pro tu jedinou „kapku rosy“ – diamant, zasazený v jeho středu.

Blanka Vanturová, zlatnice

Chcete vědět víc, o tom jak vznikl tento prsten? Přečtěte si článek v našem blogu.

Variace ze žlutého zlata

Prsten s briliantem č. 1020 jsme navrhli jako šperk z bílého zlata, ale na přání ho můžeme vyrobit i ze zlata žlutého.

Zatímco prstenům z bílého zlata sluší lesklá, matná i hedvábná povrchová úprava stejně dobře, zásnubní prsten č. 1020 vyrobený ze žlutého zlata nejlépe vynikne v lesklém provedení.

Způsob zasazení diamantu

Briliant je do prstenu zasazený tradiční klenotnickou technikou takzvaným zaklepáním, kdy je zlato přetaženo přes okraj briliantu, což je nejspolehlivější způsob upevnění briliantu v prstenu. Takto zasazený diamant nemůže bez násilného poškození prstenu vypadnout. Na vypadnutí diamantu z prstenu č. 1020 proto můžeme směle poskytnout celoživotní záruku.

Záruka – barva bílého zlata se nikdy nezmění

Zásnubní prsten č. 1020 je vyroben z nejtvrdší slitiny bílého zlata, určené pro náročné ruční zpracování. Tuto slitinu používáme především pro její noblesní odstín.

Bílé zlato z naší dílny má přirozenou, lehce našedlou barvu s namodralým nádechem. Tato barva zlaté slitiny je stálá a časem se nijak nemění.

Na fotce je zásnubní prsten č. 1020 s briliantem o váze 0,16 ct z bílého zlata v matném provedení.

Volitelná velikost diamantů

Velikost i kvalitu briliantu lze upravit podle vašich požadavků.
Prstenu sluší diamanty o průměru v rozmezí 3,20 až 4,00 mm. To odpovídá váze diamantu cca 0,12 – 0,25 ct.
Šířka prstenu je vždy úměrná velikosti diamantu. Prsten zachovává kónický tvar – směrem pod prst se zužuje a snižuje. Maximální šířka obroučky je vždy o trochu větší než průměr briliantu.

Na fotce je prsten č. 1020 v pilotním provedení, osazený diamantem o váze 0,16 ct. Maximální šířka prstenu je 3,70 mm.

Design, promyšlený do nejmenších detailů

Na obrázku jsou zásnubní prsteny č. 1020 zhotovené ve dvou netradičních variantách – z růžového zlata v lesklé povrchové úpravě a ze žlutého zlata v matném provedení.

Na fotce jsou také dobře vidět všechny kvality zásnubních prstenů č. 1020:
1) Masivní – tedy PLNÝ tvar prstenů – obroučky nejsou zevnitř tzv. „vybrané“ (odlehčené) jak tomu často bývá u dámských prstenů s diamanty vyrobených průmyslově.

2) Zaoblené vnitřní hrany prstenů, které výrazně zvyšují komfort každodenního nošení.

3) Hladké zasazení diamantu do plochy prstenu. Horní tabulka diamantu vyčnívá nad povrch prstenu jen o necelý milimetr, což je více než praktické.

4) Otevřený boční pohled na diamant, který celý prsten provzdušňuje a dává diamantu vyniknout v maximální možné míře.

Prsten z bílého zlata č. 1020 – fotogalerie

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout zásnubní prsten model č. 1020 v různých variantách. Za zmínku stojí interesantní kombinace červeného zlata a přírodního zlatého diamantu, která z tohoto prstenu vytvořila jedinečný unikát.

Ve fotogalerii najdete také snubní prsteny, náušnice a náhrdelník s diamanty, které jsme navrhli k zásnubnímu prstenu č. 1020 do soupravy. Kolekci jsme nazvali „Kapka rosy,“ která nás k vytvoření prstenu z bílého zlata inspirovala. Věříme, že bude osvěžující kapkou rosy i pro vás.

Prsten z bílého zlata č. 1020 – Záruky a benefity

Doživotní záruka:
na Změnu barvy bílého zlata
na Vypadnutí briliantu
na Deformaci prstenu
Celoživotní servis

Zdarma:
Certifikát k diamantu
Luxusní etue
Poštovné a balné
Zapůjčení měřících kroužků

Prsten z bílého zlata č. 1020 lze doplnit dalšími šperky do soupravy

Zásnubní prsten z bílého zlata č. 1020 jsme navrhli jakou součást ucelené soupravy společně s náušnicemi, náhrdelníkem s briliantem a snubními prsteny. Náušnice i přívěsek zachovávají strohý, jasný a elegantní tvar, který dokonale ladí s designem zásnubního prstenu. Snubní prsteny, které svojí briliantovou rozvlněnou linií tvoří příjemný kontrast k soliterním diamantům zasazeným v ostatních špercích, celou soupravu ozvláštňují a dotvářejí.

Jednotlivé kusy soupravy je možné doplňovat postupně i v rozmezí několika let s jistotou, že je vyrobíme ze stejné zlaté slitiny, ve stejném designu i kvalitě. Soupravu s diamanty č. 1020 si můžete prohlédnou ve fotogalerii.

Odkazy na stránky jednotlivých šperků soupravy č. 1020

Na Váš komentář nebo dotaz na zásnubní prsten z bílého zlata č. 1020 rádi odpovíme.

Zásnubní prstýnek s briliantem č. 1470 jsme navrhli jakou součást ucelené sady společně s náušnicemi, náhrdelníkem s briliantem a snubními prsteny. Elegantní náušnice i přívěsek s briliantem, v drobných variacích opakují ladné křivky zásnubního prstýnku. Snubní prsteny posouvají myšlenku námětu o krok dále a zároveň rozšiřují barevnou paletu soupravy do harmonického celku.

Prstýnek s briliantem či další šperky z modelové řady č. 1470 mohou tvořit plnohodnotnou soupravu i jen ve dvou kusech, například náhrdelník + náušnice, náhrdelník + prsten, případně prsten a náušnice. Jednotlivé kusy soupravy je možné doplňovat postupně i v rozmezí několika let s jistotou, že je vyrobíme ze stejné zlaté slitiny, ve stejném designu i kvalitě.

Odkazy na stránky jednotlivých šperků soupravy č. 1470