Perly

Perlové náhrdelníky a perlové náramky – ručně vázané na zakázku v zlatnické dílně VANTURA

Perlový náhrdelník – 5 mm – model č. 8005

Perlový náhrdelník z mořských japonských perel Akoya. Velikost perel: 5,00 – 5,50 mm.

Více informací >

Perlový náhrdelník – 6 mm – model č. 8006

Pravé mořské perly Akoya. Velikost perel: 6,00 – 6,50 mm.

Více informací >

Perlový náhrdelník – 7 mm – model č. 8007

Perlový náhrdelník z mořských japonských perel Akoya. Velikost perel: 7,00 – 7,50 mm.

Více informací >

Perlový náhrdelník – 8 mm – model č. 8008

Pravé mořské perly Akoya. Velikost perel: 7,50 – 8,00 mm.

Více informací >

Perlový náramek – 5 mm – model č. 8005

Perlový náhramek z mořských japonských perel Akoya. Velikost perel: 5,00 – 5,50 mm.

Více informací >

Perlový náramek – 6 mm – model č. 8006

Pravé mořské perly Akoya. Velikost perel: 6,00 – 6,50 mm.

Více informací >

Perlový náramek – 7 mm – model č. 8007

Perlový náhramek z mořských japonských perel Akoya. Velikost perel: 7,00 – 7,50 mm.

Více informací >

Perlový náramek – 8 mm – model č. 8008

Pravé mořské perly Akoya. Velikost perel: 7,50 – 8,00 mm.

Více informací >

Perlové náhrdelníky a perlové náramky ze zlatnické dílny – info

 

Perly třídíme a vážeme do náhrdelníku či náramku přímo v naší zlatnické dílně. Vybíráme perly vyšší střední třídy, které mají pravidelný kulatý tvar, minimální nerovnosti na povrchu a vysoký lesk.

 

Perly řadíme podle velikosti a barevného odstínu tak, aby perlový náhrdelník tvořil kompaktní linii. Uprostřed náhrdelníku jsou perly největší, směrem k uzávěru se velikost perel plynule zmenšuje. Výběr a řazení perel vyžaduje zkušenosti a vrozený cit pro perly. Pokud jsou perly pečlivě vybrány a sestaveny tak, aby žádná – tvarem, barvou nebo leskem – nevyčnívala z řady, rozzáří se perlový náhrdelník v celé své kráse.

 

Vážeme-li perlový náhrdelník současně s náramkem, vybíráme vždy perly stejné kvality a shodného barevného odstínu. Při pozdějším požadavku na doplnění náhrdelníku náramkem, není v našich silách zaručit přesně stejný barevný odstín nebo lesk perel. Přesto se vždy snažíme co nejpečlivěji vybrat ty nejvhodnější perly ať už jde o náramek či náušnice.

 

Důležitým prvkem při sestavě náhrdelníku je preciznost jeho navázání. Používáme k tomu praxí ověřené hedvábné nitě, podle potřeby dvou nebo tří pramenné.
Jednotlivé uzlíky mezi perlami chrání perly proti otěru. Uzlíky jsou také pojistkou při případném přetržení náhrdelníku. Správně navázaný perlový náhrdelník má každý uzlík pevný, stejně velký a navázaný ve stejné vzdálenosti od perly jako všechny ostatní. Jedině tak je zajištěna stejná vůle ohybu perlové šňůry po celé délce. Pravé mořské perly Akoya si kvalitní navázání zcela jistě zaslouží.

 

Perlové náhrdelníky a perlové náramky z naší dílny jsou opatřeny kvalitním zlatým uzávěrem z bílého nebo žlutého zlata, dle Vašeho výběru. Součástí zámkového uzávěru ve tvaru kuličky je pojistka proti nechtěnému rozepnutí.

 

Všechny perlové náhrdelníky a náramky z naší nabídky můžeme navázat i dvouřadé, třířadé či v libovolném počtu řad. Na přání můžeme dodat i perly nejvyšší kvality. Cenu individuálně sestaveného náhrdelníku sdělíme na optání dle aktuální nabídky perel.