Prstýnek s briliantem – model č. 1470

Jemný a přesto nepřehlédnutelný – to jsou hlavní přednosti originálního zásnubního prstýnku, jehož ozdobná linie se v ochranitelském gestu ladně obtáčí kolem zářícího briliantu.

Prstýnek je zhotoven z bílého zlata a je celý lesklý. Příčně matný klín a lesklé lůžko ze sytě žlutého zlata jsou jediným barevným akcentem, přivádějícím veškerou pozornost k zasazenému briliantu.

Kónickou obroučku prstenu jsme vyrobili z jediného zlatého “pásku”, který se vine kolem prstu a v hlavové partii se zužuje a zvyšuje, aby zde – esovitě zatočen – posloužil jako nevšední, důvtipná obruba pro diamant. Navzdory tomu, že šířka prstenu v ozdobné části je cca 10,5 mm, působí tento prstýnek s briliantem na ruce velmi elegantně a vzdušně.
Všechny vnější i vnitřní plochy a hrany prstnýku jsou zaoblené, proto se velmi příjemně nosí.

V zásnubním prstýnku model č. 1470 je zasazený přírodní diamant – brus kulatý Briliant – o váze cca 0,16 ct. Parametry briliantů, které běžně používáme, mají barvu G a čistotu SI.
Na přání můžeme dodat briliant vyšší kvality.

Když je prstýnek nasazený na ruce, na první pohled se zdá, že briliant v prstýnku částečně levituje, avšak opak je pravdou. Přírodní briliant je bezpečně usazen do masivního lůžka, které jsme barevně sladili s matným klínkem. Briliant je do prstýnku zasazený klasickou klenotnickou technikou tzv. zaklepáním, což je nejspolehlivější způsob upevnění briliantu ve šperku. Na vypadnutí briliantu z prstýnku č. 1470 poskytujeme celoživotní záruku.

Idea

Bylo na počátku slovo nebo velký třesk? Hm…možná obojí…
Anebo jen dvě mocná neviditelná nic splynula v jedno, aby společnými silami stvořila něco úžasného.
Ojedinělý prstnýnek s briliantem, stejně jako celá souprava č. 1470, je oslavou života, nových začátků a láskyplných objetí…

Blanka Vanturová, zlatnice

Prstýnek s briliantem ze žlutého zlata

Prstýnek s briliantem model č. 1470 můžeme také vyrobit ze žlutého zlata. Žluté provedení dodá prstýnku příjemnou, hřejivou atmosféru. Ozdobný, příčně matný klínek z bílého zlata, rozkvétající u briliantu jako poupě, v této barevné kombinaci, působí velice decentně.

Bílé a červené (růžové) zlato

Jedna z našich oblíbených barevných variant je kombinace bílého a červeného (růžového) zlata.
Na fotce je zásnubní prstýnek model č. 1470 natočený v jediném úhlu, ve kterém je dobře vidět i lůžko pod briliantem. Masivní lůžko, do kterého je přírodní briliant usazen, je zhotovené z červeného zlata a – na rozdíl od dekorativního klínku – je celé lesklé.

Stálost barvy bílého zlata – celoživotní záruka

Prstýnek s briliantem č. 1470 je vyrobený z nejtvrdší slitiny bílého zlata, určené pro náročné ruční zpracování. Tuto slitinu používáme především pro její noblesní, atraktivní barvu.
Bílé zlato z naší dílny má přirozený, lehce našedlý odstín s namodralým nádechem. Tato barva zlaté slitiny je stálá a časem se nijak nemění.

Na fotce je zásnubní prstýnek č. 1470 s briliantem o váze 0,16 ct. Prstýnek je vyrobený z bílého zlata. Barevný akcent v podobě klínku, tentokrát září jasně žlutým odstínem klasického, žlutého 14 karátového zlata.

Prstýnek s briliantem č. 1470 – Technické údaje

materiál – bílé a žluté zlato 585/1000 – 14 karátů
kameny – přírodní diamant – barva G, čistota SI1
rozměry a váha diamantu – průměr cca 3,40 mm – hmotnost cca 0,160 ct
tvar a výbrus – kulatý, briliant
povrchová úprava prstýnku – kombinace lesku a matu
maximální šířka prstýnku – cca 10,5 mm
maximální výška prstýnku – 2,40 mm
orientační váha prstýnku – 5,50 g
cena – 23 500,- Kč

Prstýnek s briliantem č. 1470  lze doplnit dalšími šperky do soupravy

Zásnubní prstýnek s briliantem č. 1470 jsme navrhli jakou součást ucelené sady společně s náušnicemi, náhrdelníkem s briliantem a snubními prsteny. Elegantní náušnice i přívěsek s briliantem, v drobných variacích opakují ladné křivky zásnubního prstýnku. Snubní prsteny posouvají myšlenku námětu o krok dále a zároveň rozšiřují barevnou paletu soupravy do harmonického celku.

Prstýnek s briliantem či další šperky z modelové řady č. 1470 mohou tvořit plnohodnotnou soupravu i jen ve dvou kusech, například náhrdelník + náušnice, náhrdelník + prsten, případně prsten a náušnice. Jednotlivé kusy soupravy je možné doplňovat postupně i v rozmezí několika let s jistotou, že je vyrobíme ze stejné zlaté slitiny, ve stejném designu i kvalitě.

Odkazy na stránky jednotlivých šperků soupravy č. 1470

Na Váš komentář nebo dotaz na prstýnek s briliantem č. 1470 budeme rádi reagovat.