Náhrdelník z bílého zlata – model č. 1020

Na výrobu decentního náhrdelníku s briliantem bylo použito bílé zlato o ryzosti 14 karátů. Náhrdelník tvoří důvtipně tvarovaný přívěsek, který se volně pohybuje na pevném řetízku-struně. Přívěsek má dvakrát opačně kónický tvar – směrem k briliantu, se rozšiřuje a zároveň snižuje. Briliant je zasazen do plochy s postranními oválnými výřezy, které umožňují boční pohled na rundistu briliantu. Bílé zlato a zaoblený lesklý povrch přívěsku dávají celému náhrdelníku vzdušnou lehkost.

Řetízek z bílého zlata má tvar silnější struny (nebo hada) – v průřezu je kulatý o průměru 1,20 mm.
Řetízek volně prochází otvorem v horní části přívěsku. Otvor v přívěsku je přesně vytvarován tak, aby přívěsek s briliantem nikdy nemohl samovolně sklouznout z řetízku na zem a zároveň tak, aby v domácích podmínkách bylo možné v případě potřeby přívesek z řetízku sundat. Přívěsek s řetízkem tak tvoří kompaktní náhrdelník. Standardní délka řetízku je 42 cm. Na přání je možné dodat řetízek v jiné délce.

Briliant je do přívěsku zasazený klasickou klenotnickou technikou tzv. zaklepáním, což je nejspolehlivější způsob upevnění diamantu ve šperku. Na vypadnutí briliantu z náhrdelníku č. 1020 poskytujeme celoživotní záruku.

Přívěsek č. 1020 je vyrobený z bílého 14. karátového zlata – nejtvrdší slitiny bílého zlata, určené pro náročné ruční zpracování. Bílé zlato má přirozenou, noblesní barvu s lehce namodralým odstínem. Tato barva zlaté slitiny je stálá a časem se nijak nemění. Masivní strojový řetízek ve tvaru struny je vyrobený z bílého 14-ti karátového zlata a je pokoven silnou vrstvou rhodia.

Nápad na tento zlatý náhrdelník s briliantem byl dílem okamžiku. Inspirací se stalo jedno jarní ráno: těžká, pomalu stékající kapka rosy se na poslední chvíli zachytila v malé prohlubni, odkud, ozářena prvními slunečními paprsky, září jako jitřenka…
Plastický, rafinovaně tvarovaný náhrdelník, lesklé bílé zlato a třpytící se briliant ztvárňují právě tento okamžik.

Náhrdelník z bílého zlata č. 1020 – Technické údaje a Cena

materiál – bílé zlato 585/1000 – 14 karátů
kámen – přírodní diamant – barva G, čistota SI
rozměry a váha – průměr cca 3,80 mm, hmotnost cca 0,20 ct
tvar a výbrus – kulatý, briliant

délka přívěsku – 24 mm
povrchová úprava – lesklá
orient. váha přívěsku – 3,50 g
řetízek – kulatý o průměru 1,20 mm – délka 42 cm; váha cca 3,50 g

cena přívěsku – 24 500,- Kč
cena řetízku – 6 100,- Kč
cena celého náhrdelníku – 30 600,- Kč

(cena samostatného řetízku bez přívěsku: 8 500,- Kč)

Náhrdelník z bílého zlata č. 1020  lze doplnit dalšími šperky do soupravy

Náhrdelník z bílého zlata č. 1020 jsme navrhli jakou součást ucelené soupravy společně s náušnicemi, dámským prstenem s briliantem a snubními prsteny.
Náušnice i zásnubní prsten zachovávají strohý, jasný a elegantní tvar, který dokonale ladí s designem náhrdelníku. Snubní prsteny, které svojí briliantovou rozvlněnou linií tvoří příjemný kontrast k soliterním diamantům zasazeným v ostatních špercích, celou soupravu ozvláštňují a dotvářejí. Jednotlivé kusy soupravy je možné doplňovat postupně i v rozmezí několika let.

Souprava vypadá zajímavě také pouze ve dvou kusech, například náhrdelník + náušnice, náhrdelník + prsten, případně prsten a náušnice. Všechny varianty soupravy č. 1020 si můžete prohlédnou ve fotogalerii.

Odkazy na jednotlivé šperky soupravy č. 1020

Na Váš komentář nebo dotaz na náhrdelník z bílého zlata č. 1020 rádi odpovíme.