Prsteny s diamanty – bageta – model č. 1181

Nevšední prsteny s diamanty, vybroušenými do tvaru obdélníku, jsme navrhli jako další, z možných variant zásnubního prstenu z modelové řady č. 1180.

Prsteny s diamanty – bageta, model č. 1181 jsou symbolicky sestavené ze dvou subtilních kroužků spojených dvěma spojkami. Třetí spojkou je diamant ve tvaru obdélníku. Všechny vnější hrany jsou zkosené a lesklé. Jemně zaoblené boční úchyty, držící diamanty, mírně vystupují nad matný povrch prstenů.
Zaoblené vnitřní hrany, kompaktní design a precizní provedení těchto výjimečných zásnubních prstenů s diamanty umožňují každodenní pohodlné nošení.

Rádi si hrajeme s barvami a proto jsme zásnubní prsteny s diamanty – bageta navrhli hned v několika barevných variantách. Pilotní model na titulním obrázku, je vyrobený v kombinaci bílého a červeného (růžového) 14 karátového zlata. Vtipným detailem jsou boční úchyty, které mají opačné barvy než příslušné části prstenu. Na bílé straně je úchyt zhotovený z červeného zlata, na červené straně pak ze zlata bílého. Šachovnicový dojem umocňuje střídání lesklých a matných ploch prstenu.

Volitelná velikost diamantů a způsob zasazení

Přísně geometrický tvar prstenů s diamanty-bageta je dokonale promyšlený a proporčně vyvážený. Na ruce působí vzdušně a decentně. Aby tato vyváženost zůstala zachována i při případné změně velikosti diamantu, navrhli jsme tyto prsteny pro dvě nejobvyklejší velikosti diamantu ve tvaru bagety.

Na fotce vlevo je prsten s bagetou o rozměrech 4,00 x 2,50 mm – to odpovídá váze diamantu cca 0,17 ct. Diamant – bageta je zasazený do bočních úchytů tzv. krapen – stejně jako u pilotního modelu. Celková šířka prstenu je 4,00 mm. Pouze boční úchyty diamantu zabírají na šířku 5,00 mm. Výška obroučky je po celém obvodu 1,70 mm.

Vpravo stojí prsten s bagetou o rozměrech 3,00 x 2,00 mm – to odpovídá váze diamantu cca 0,08 ct. Celková šířka prstenu je také 4,00 mm. Výška obroučky je 1,70 mm – po celém obvodu stejná. Diamant – bageta je zasazen do lišt, které nijak nenarušují hladkost bočních ploch a nepřesahují celkovou šířku prstenu.
Oba tyto prsteny s diamanty-bageta jsou zhotovené z bílého 14 karátového zlata.

Prsteny s diamanty – žluté a bílé zlato

Jak můžete vidět, prstenům č. 1181 sluší i tradičnější kombinace žlutého a bílého zlata.
Na fotce je prsten s diamantem-bageta o rozměrech 4,00 x 2,50 mm. Obroučka je zhotovena ze žlutého zlata, lesklé boční úchyty z bílého zlaza zdůrazňují třpyt, tvar i velikost zasazeného diamantu.
Změna barvy zlata nijak neovlivní výslednou cenu prstenů.

Diamanty bageta (baguette)

Stupňový výbrus diamantů tvoří úzké dlouhé facety, které – podle úhlu dopadajícího světla – buď ostře září jako osvětlené zrcadlo, nebo jsou „utopené“ v hlubokém stínu. Takto vybroušené diamanty se nazývají „bageta“ (baguette). Oproti výbrusu princess, který vychází z briliantu a proto se také vždy třpytí jako briliant, působí bageta střízlivým až chladným dojmem, který potěší srdce všech puristů.:-))

Přírodní diamanty se do tvaru bageta nebrousí tak často a v tak široké nabídce velikostí jako kulaté brilianty. Při broušení diamantu do hranatého tvaru vzniká větší „odpad“ – je nutné odbrousit víc vzácného krystalu diamantu, než je tomu u kulatého tvaru. Brusiči se snaží každý krystal surového diamantu využít na maximum a proto diamanty vybroušené do tvaru obdélníku nikdy nemají stejné rozměry.
Proto prosíme, berte všechny uvedené rozměry a váhy diamantů bageta jako orientační. O aktuální nabídce vhodných diamantů vás budeme rádi informovat.

Diamanty do prstenů zasazujeme klasickou klenotnickou technikou tzv. zaklepáním, což je nejspolehlivější způsob upevnění diamantu ve šperku. Na vypadnutí diamantu bageta ze zásnubních prstenů č. 1181 poskytujeme celoživotní záruku.

Na fotce je zásnubní prsten s diamantem bageta o rozměrech 3,00 x 2,00 mm – to odpovídá váze diamantu cca 0,08 ct. Diamant je zasazený do lišt, které jsou zhotovené z jednoho kusu společně s kroužkem prstenu. Proto v této variantě je prsten barevně rozdělený na dvě poloviny. Oproti pilotnímu modelu mají lišty, držící diamant, vždy stejnou barvu jako kroužek.

Barva bílého i červeného (růžového) zlata, které v naší dílně používáme je stálá a časem se nijak nemění. Na změnu barvy prstenů s diamanty model č. 1181 poskytujeme celoživotní záruku.

Prsteny s diamanty – bageta –  č. 1181 – Technické údaje a Cena

materiál – bílé a červené zlato 585/1000 – 14 karátů
kámen – přírodní diamant – barva G, čistota SI1
tvar a výbrus – roháček, stupňový – Baguette
povrchová úprava – vysoký lesk v kombinaci s matem
šířka prstenu – 4,00 mm
maximální výška prstenu – 2,10 mm
orientační váha – 4,00 g

orientační cena prstenu č. 1181 s diamanty ve tvaru Baguette:
23 900,- Kč – s diamantem G/SI 1, 4,00 x 2,50 mm – váha 0,17 ct
19 700,- Kč – s diamantem G/SI 1, 3,00 x 2,00 mm – váha 0,08 ct

Poznámka: skutečná cena prstenů s diamanty č. 1181 se pohybuje v rozmezí cca + – 500,- Kč v závislosti na váze a kvalitě diamantů v aktuální nabídce.

Prsteny s diamanty – bageta – č. 1181 – fotogalerie

V naší fotogalerii si můžete prohlédnout prsteny s diamanty-bageta v dalších barevných variacích. Také zde poodhalujeme tajemství ruční výroby těchto originálních prstenů.

Všechny prsteny s diamanty vyrábíme ručně na zakázku. To nám umožňuje nejen zhotovit prsten na míru s přesností jedné čtvrtiny milimetru, ale také uplatnit kreativní přístup ke každému jednotlivému šperku. Prsteny je tak možné, například, ozvláštnit diamantem unikátních parametrů, či jiným přírodním drahokamem nebo použitím málo obvyklé barevné kombinace zlata, a proměnit tak zásnubní prsten v neopakovatelný originál, jehož druhou kopii zaručeně nepotkáte.

Prsteny s diamanty č. 1181 lze doplnit dalšími šperky do soupravy

Prsteny s diamanty-bageta jsme navrhli, pro vlastní potěšení, abychom obohatili soupravu šperků z modelové řady 1180. Myslíme si totiž, že diamanty bageta mohou do setu, utvořeného ze šperků s diamanty výhradně čtvercového tvaru, vnést odlehčení a hravost.

Jednotlivé kusy soupravy č. 1180 – snubní prsteny, náušnice a náhrdelník – je možné doplňovat postupně, a to i v rozmezí několika let s jistotou, že je zhotovíme ze stejné zlaté slitiny, ve stejném designu a špičkové kvalitě.

Odkazy na stránky jednotlivých šperků soupravy č. 1180

Na Váš komentář nebo dotaz na prsteny s diamanty-bageta č. 1181 rádi odpovíme.