Snubní prsteny s diamanty princess – model č. 1180

Čekám až se zvednou závory, a ty prchavé výjevy v oknech projíždějícího vlaku mi náhle připadají jako obrázky filmového pásu. Kolik rozličných příběhů se za tu malou chvíli mohlo rozehrát? Neznámí lidé ve vlaku, možná v jednom kupé, letmé úsměvy a snad i pohledy, které o sebe křísnou, a ta jiskra která přeskočí, možná překvapí oba…

Nápad na snubní prsteny s diamanty ve tvaru čtverce i ostatní šperky v této soupravě, vznikl právě v takovémto, těžko popsatelném, těžko uchopitelném okamžiku.

Netradiční tvar snubních prstenů je vytvořený propojením kruhu a čtverce, prostřednictvím kterých jsme chtěli ztvárnit dvě zdánlivě protichůdné síly zároveň – pohyb i stabilitu.
Rovné a oblé linie, zkosené i zaoblené hrany, lesklé a matné plochy se dynamicky střídají a vzájemně doplňují v dokonalé harmonii.

Dámský snubní prsten s diamanty princess

Jeden ze čtyř rohů dámského snubního prstenu zdobí dva diamanty, vybroušené do tvaru čtverce, výbrusem zvaným Princess. Diamanty jsou zasazené vedle sebe. Mezi nimi prochází linie lesklého prořezu, která se vine po celém obvodu, rozděluje snubní prsteny na dvě poloviny, a celkově zjemňuje jejich jinak technický vzhled.

Ačkoliv jsme pilotní model navrhli pro naše oblíbené bílé zlato, můžeme tyto snubní prsteny s diamanty zhotovit i z jiných barevných odstínů. Na fotce jsou oba snubní prsteny vyrobeny ze žlutého 14 karátového zlata v celolesklé povrchové úpravě.

Barevné kombinace

V naší dílně vyrábíme všechny snubní prsteny ručně. Každý kus je originál, proto můžeme vyhovět individuálním požadavkům na barvu i ryzost zlata, povrchovou úpravu, či kvalitu diamantů.

Tento pár respektuje rozdílná přání muže a ženy. Oba prsteny jsou zhotovené ze 14 karátového zlata – pánský snubní prsten z bílého, dámský snubní prsten z červeného.

Oba prsteny mají matnou povrchovou úpravu, avšak dámský snubní diamantový prsten je z ozdoben lesklými facetkami přiléhajícími k vsazeným diamantům.

Snubní prsteny s diamanty princess model č. 1180 mají všechny vnější hrany zkosené a lesklé. Hrany uvnitř prstenů jsou zaoblené pro pohodlné každodenní nošení. Boky a vnitřky prstenů jsou lesklé.

Barva bílého zlata

V základní variantě jsou snubní prsteny s diamanty č. 1180 zhotovené z bílého 14 karátového zlata. Tato slitina bílého zlata, kterou v naší dílně používáme, je pro svoji tvrdost určená jen pro ruční zpracování. Má noblesní bílou barvu s lehce namodralým odstínem. Je to přirozený odstín zlaté slitiny, proto barva snubních prstenů zůstává stále stejná a časem se nijak nemění.

Způsob zasazení diamantů

Diamanty princess v dámském snubním prstenu jsou vsazené do plochy obroučky. Nijak nevyčnívají nad povrch prstenu a nenarušují jeho kompaktní tvar.
Diamanty jsou zasazené tradiční klenotnickou metodou, tzv. zaklepáním. Tato technika je jedním z nejspolehlivějších způsobů upevnění diamantů do snubních prstenů. Na vypadnutí diamantů z dámského snubního prstenu č. 1180 poskytujeme celoživotní záruku.

Snubní prsteny s diamanty princess – fotogalerie

Snubní prsteny s diamanty princess č. 1180 je možné doplnit dalšími šperky ve stejném designu.
Všechny jednotlivé kusy této soupravy zachovávají strohý, jasný a elegantní tvar, které jsou v dokonalém souladu se snubními prsteny. Včetně zásnubního prstenu, který naopak tvoří sympaticky odlehčený akcent celé soupravy.

V galerii si můžete prohlédnou další fotky, na kterých jsme snubní prsteny s diamanty princess nafotili ze všech stran :-)) Najdete zde také dámské – zásnubní prsteny č. 11180 s diamanty princess nebo bageta. Další kousky soupravy budeme postupně přidávat.

Snubní prsteny č. 1180 – Technické údaje

materiál – bílé zlato 585/1000 – 14 karátů
kameny – přírodní diamanty – barva G, čistota VS
rozměry a váha – 2,10 x 2,10 mm, 2 kusy o celkové váze cca 0,120 ct
tvar a výbrus – roháček, Princess

šířka prstenů – 4,40 mm
pocitová výška prstenů – 1,90 mm (mezi prsty)
povrchová úprava – vysoký lesk v kombinaci s matem
orientační váha páru – 14,80 g

orientační cena páru s diamanty princess: 25 000,- Kč
cena páru bez diamantů: 19 500,- Kč

Poznámka: skutečná cena snubních prstenů č. 1180 se pohybuje v rozmezí cca + – 800,- Kč v závislosti na váze a kvalitě diamantů v aktuální nabídce.

Odkazy na další šperky soupravy č. 1180

Snubní prsteny s diamanty princess č. 1180 jsou součástí ucelené soupravy. Prohlédněte si zásnubní prsten, náušnice nebo náhrdelník s diamanty čtvercového tvaru princess z modelové řady 1180.

Komentáře nebo dotazy na snubní prsteny s diamanty princess č. 1180.
Rádi odpovíme.