Snubní prsteny – bílé zlato2018-10-10T14:44:34+00:00

Snubní prsteny – bílé zlato – model č. 3640

Střízlivý design těchto snubních prstenů, vyrobených z bílého 14-ti karátového zlata, vychází vstříc rozdílným požadavkům muže a ženy. Oba snubní prsteny mají rovný profil s jemně zkosenými lesklými hranami. Zaoblené vnitřky prstenů umožňují velmi příjemné nošení.

Dámský snubní prsten je široký 5,00 mm. Povrch prstenu je rozdělen tenkým prořezem na užší lesklou a širší matnou část. V matné části prstenu je zasazen přírodní diamant, vybroušený do tvaru čtverce tzv. „princess“. Užší proužka lesklého bílého zlata je ozvláštněna úzkou mezírkou, přivádějící pozornost k diamantu.

Pánský snubní prsten je široký 5,50 mm a je prost jakýchkoliv ozdob. Jediným zdobným prvkem je kontrast mezi matnou povrchovou úpravou na horní ploše a vysokým leskem na zkosených hranách, bocích a vnitřku prstenu.

Snubní prsteny č. 3640 jsou stejně jako všechny ostatní šperky z naší kolekce vyrobeny z nejtvrdší slitiny bílého zlata, určené pro ruční zpracování. Tato slitina bílého zlata má elegantní přirozeně našedlou barvu a modrým nádechem a časem se nijak nemění.

I když jsme pilotní model dámského snubního prstenu č. 3640 navrhli s diamantem vybroušeným do tvaru čtverce, nemusíme se tím nijak omezovat. Z detailních záběrů na spodních obrázcích je vidět, že dámský prsten vypadá pěkně i s klasickým kulatým briliantem, nebo s noblesním diamantem obdélníkového tvaru, tzv. bagetou.

Kulatý briliant o průměru 2,5 mm
– 0,06 ct – barva G, čistota SI

Diamant princess 2,2 x 2,2 mm
– 0,08 ct – barva G, čistota VS

Diamant bageta 4,2 x 1,8 mm
– 0,09 ct – barva G, čistota VS

Ani čistá strohost tvarů a nadčasová barva bílého zlata není nutnou podmínkou. Ve fotogalerii si prohlédněte jak se změní ráz tohoto páru, pokud použijeme zdobný prvek také na pánském prstenu. Jestliže bílé zlato nahradíme žlutým, okamžitě pronikne do snubních prstenů hřejivá atmosféra. Bílé zlato můžeme nakombinovat se zlatem žlutým nebo červeným. Technologicky je to trochu náročnější proces, ale dodá to celému páru nádech výjimečnosti.

Často se setkáváme s dotazem, zdali se prsten nosí úzkou proužkou od sebe nebo k sobě. Osobně nám přijde přirozenější, že k sobě. Ale našli jsme uplatnění pro občasné nošení úzké proužky od sebe – naznačuje se tím:
NEMLUV NA MĚ – NEJSEM V POHODĚ! 😉

Snubní prsteny – bílé zlato č. 3640 – Technické údaje

materiál – bílé zlato 585/1000 – 14 karátů
kámen – přírodní diamant – barva G, čistota SI
rozměry a váha – 2,20 x 2,20 mm – hmotnost cca 0,08 ct
tvar a výbrus – roháček – Princess
profil prstenů – rovný
povrchová úprava – kombinace lesku a matu
šířka prstenů – 5,00 a 5,50 mm
výška prstenů – 1,90 mm
orientační váha páru – 12,70 g
cena páru – 27 600,- Kč
(ceny ostatních variant jsou uvedeny ve fotogalerii)

Na Váš komentář nebo dotaz na snubní prsteny – bílé zlato č. 3640 budeme rádi reagovat.

4 komentáře

  1. Ludmila Karafiátova 1.12. 2017   - Odpovědět

    DOBRÝ DEN,chci se zeptat,zda kdyz mam zlaty naramek da se z nej vyrobit prstynek z bileho zlata?Karafiatová

  2. Martin 20.6. 2013   - Odpovědět

    Dobrý den,
    sháním zásnubní prsten,z vašeho katalogu se mě nejvíce líbí
    styl jako je snubní prsten č3640,rád bych se zeptal jestli je možné zhotovit pouze dámský prsten a kolik by byla cena,
    popřípadě cena např se zirkonem.Rád bych vás také navštívil,ve vašem zlatnictví jestli mě můžete napsat nejvhodnější dobu pro konzultaci
    děkuji

    • vantura.cz 20.6. 2013   - Odpovědět

      Pěkný den přeji,
      rádi Vám samostatný prsten z tohoto páru vyrobíme. Cena samostatného dámského prstenu je 15 900 Kč. Bohužel zirkony ani jiné náhražky diamantu nepoužíváme. Až Vám to bude vycházet ozvěte se, rádi se s Vámi u nás v dílně setkáme.
      Přátelsky zdraví Petr Vantura

Vložit dotaz nebo komentář