Prsten – Tahitská perla 11 mm – model č. 1400

Vše je podřízeno velikosti a kráse tahitské perly. Neobvyklá konstrukce prstenu, který je složen ze dvou zdánlivě nesourodých obrouček, a kombinace matné a lesklé povrchové úpravy jsou jediným zdobným prvkem tohoto šperku. Třpyt řady malých briliantů vyvažuje kovově zrcadlový lesk tajemně černé perly.

Černá tahitská perla o průměru 11 milimetrů má dokonale kulatý tvar, hladký povrch a velmi vysoký lesk.

Prsten s tahitskou perlou a brilianty model č. 1400 je vyrobený z bílého čtrnáctikarátového zlata. Slitina, určená výhradně pro ruční zpracování, je velmi tvrdá – tedy na zlato – a nejodolnější ze všech dostupných zlatých slitin.
Je proto nanejvýš vhodná pro zásnubní a snubní prsteny, protože to jsou šperky, které při běžném nošení dostávají nejvíce na frak.

V naší dílně ji ale používáme na všechny druhy šperků z bílého zlata a to především pro její výjimečnou noblesní barvu, která nepotřebuje žádnou další úpravu, jako je například běžné potažení povrchu šperku mikroskopickou vrstvičkou jasně bílého rhodia.

Přirozená barva této slitiny je mírně našedlá s lehkým namodralým odstínem, který – mimo jiné – tahitským perlám mimořádně sluší.
Barva všech šperků z bílého zlata, vyrobených v naší dílně, je stálá, a na rozdíl od rhodiovaných šperků z běžné produkce, se nikdy nezmění.

Prsten – Tahitská perla č. 1400 – Technické údaje a Cena

materiál – bílé zlato 585/1000 – 14 karátů
perla – kultivovaná mořská
původ perly – Tahitská
tvar a rozměr perly – kulatá – průměr 11,00 mm
barva perly – černá – přírodní
doplňkové kameny – přírodní diamanty – barva G, čistota SI
rozměry a váha diamantů – průměr 1,00 mm – váha cca 0,008 ct x 15 kusů
tvar a výbrus – kulatý, briliant
povrchová úprava – vysoký lesk
maximální šířka prstenu – 6,50 mm
výška prstenu i s perlou – 12,00 mm
orientační váha – 7,40 gramu
cena – 48 700,- Kč

Na Váš komentář nebo dotaz na prsten s Tahitskou perlou č. 1400 rádi odpovíme.