Zásnubní prsten – diamant princess – model č. 1180

Zásnubní prsten model č. 1180 je symbolicky sestaven ze dvou subtilních kroužků, spojených dvěma pilíři. Třetí spojkou je diamant vybroušený do tvaru čtverce, typem výbrusu zvaným princess. Diamant je zasazený do dlouhých postranních lišt, které nijak nenarušují hladkou plochu boků prstenu.

Hravou náladu tomuto originálnímu prstenu dodává střídání rovných a zkosených ploch, a kombinace matného a lesklého povrchu.
Horní plocha prstenu má matnou povrchovou úpravu s jemným vlasem. Všechny hrany na obroučce jsou zkosené a lesklé. Lesklé lišty mírně vystupují nad povrch prstenu a v jemném zaoblení se stáčejí k diamantu. Boky a vnitřek prstenu jsou také lesklé. Zaoblené vnitřní hrany obroučky, způsob zasazení diamantu a precizní provedení celého prstenu umožňují každodenní pohodlné nošení.

Zásnubní prsten č. 1180 je vyroben z nejtvrdší slitiny bílého zlata, určené pro ruční zpracování.
Bílé zlato, které v naší dílně používáme, má přirozenou barvu s lehce namodralým nádechem. Tato barva zlaté slitiny je stálá a časem se nijak nemění.
Na změnu barvy bílého zlata u zásnubního prstenu model č. 1180 poskytujeme celoživotní záruku.

Tři velikosti diamantu

Přísně geometrický tvar prstenu je dokonale vyvážený a proto zásnubní prsten č. 1180 působí na ruce jemně, až křehce. Aby tato vyváženost zůstala zachována i při případné změně velikosti diamantu, navrhli jsme tento prsten pro tři nejobvyklejší velikosti diamantu ve tvaru čtverce.

Na fotce vlevo je prsten v pilotním provedení, s diamantem o rozměrech 3,00 x 3,00 mm – to odpovídá váze diamantu cca 0,16 ct.
Celková šířka prstenu je 4,00 mm. Výška obroučky je po celém obvodu stejná, a to 1,70 mm.

Uprostřed stojí prsten s diamantem o velikosti 3,50 x 3,50 mm – to odpovídá váze diamantu cca 0,25 ct.
Celková šířka prstenu je 4,50 mm.

Oproti základní verzi se výška obroučky směrem k diamantu plynule zvyšuje – od výšky 1,70 mm pod prstem, do výšky 2,00 mm pod diamantem. Toto zvýšení obroučky pod diamantem je nutné, protože se zvětšující se velikostí diamantu, roste i jeho celková výška.

Vpravo je prsten s diamantem o velikosti 4,00 x 4,00 mm – to odpovídá váze diamantu cca 0,45 ct.
Celková šířka prstenu je 5 mm. Výška obroučky je také kónická – od výšky 1,70 pod prstem do výšky cca 2,30 pod diamantem.

Zásnubní prsten s diamantem – princess č. 1180 – žluté zlato

Na přání můžeme zásnubní prstýnek č. 1180 vyrobit také ze žlutého či růžového (červeného) zlata.

Na fotce je prsten s diamantem princess o rozměrech 4,00 x 4,00 mm, zhotovený ze žlutého 14 karátového zlata. Barva diamantu je F, čistota VS, váha diamantu je 0,445 ct. Prsten je široký 5,00 mm.

Barevné kombinace

Prsten s diamantem princess č. 1180 vypadá velmi atraktivně také v různých barevných kombinacích. Protože je prsten zhotovený ze dvou kroužků, můžeme každý vyrobit z jiné zlaté slitiny.

Na fotce je prsten s diamantem princess o váze 0,16 ct v žlutobílém provedení. Šířka prstenu je 4,00 mm.
Zajímavou kombinací může být i bílé a červené zlato. Změna barvy zlata nijak neovlivní výslednou cenu prstenu.

Diamant princess 0,45 ct – dvě šířky prstenu

Prsten s diamantem o velikosti 4,00 x 4,00 mm (váha cca 0,45 ct) je oproti pilotnímu modelu poměrově zvětšený. I když je prsten širší pouze o jeden milimetr, přesto může na subtilnější ručce působit příliš dominantně.
Proto jsme pro tuto velikost diamantu upravili celkový tvar prstenu tak, aby maximální šířka obroučky nepřesáhla 4,00 mm. Lišty, držící diamant, jsme nahradili širokými úchyty tzv. „krapnami“. Úchyty jsou naletované na bok prstenu a tvoří zdobný prvek navíc, který je možné ještě zdůraznit odlišnou barvou zlata. Prsten s bočními úchyty je tedy široký 5,00 mm jen v prostoru krapen.
Obě možné varianty zasazení diamantu princess o váze 0,45 ct a celkové šířky zásnubního prstenu č. 1180 si můžete prohlédnout na této fotografii.

Na fotce vlevo je prsten s diamantem princess o váze 0,45 ct, zasazeným v bočních úchytech. Prsten je široký 4,00 mm, úchyty zabírají na šířku 5,00 mm. Obroučka je vyrobena ze žlutého 14 karátového zlata, úchyty pak ze zlata bílého.

Vpravo je prsten se stejným diamantem, zasazeným do lišt. Prsten je široký 5,00 mm. Polovina prstenu je z bílého zlata, druhá polovina je vyrobena z červeného (růžového) 14 karátového zlata.

Diamanty zasazujeme klasickou klenotnickou technikou, tzv. zaklepáním. Je to nejspolehlivější způsob upevnění diamantu ve šperku. Na vypadnutí diamantu ze zásnubního prstenu č. 1180 poskytujeme celoživotní záruku.

Zásnubní prsten – diamant princess –  č. 1180 – Technické údaje a Cena

materiál – bílé zlato 585/1000 – 14 karátů
kámen – přírodní diamant – barva G, čistota SI1
tvar a výbrus – roháček – Princess
povrchová úprava – vysoký lesk v kombinaci s matem
šířka prstenu – 4,00 – 5,00 mm podle velikosti diamantu
maximální výška prstenu – 2,60 mm
orientační váha – 4,00 – 4,80 g podle velikosti diamantu

orientační cena prstenu č. 1180 s diamanty ve tvaru Princess:
26 700,- Kč – s diamantem G/SI1, 3,00 x 3,00 mm – váha 0,16 ct
30 800,- Kč – s diamantem G/SI1, 3,50 x 3,50 mm – váha 0,25 ct
49 700,- Kč – s diamantem G/SI1, 4,00 x 4,00 mm – váha 0,45 ct

Poznámka: skutečná cena zásnubního prstenu č. 1180 se pohybuje v rozmezí cca + – 500,- Kč v závislosti na váze a kvalitě diamantů v aktuální nabídce.

Zásnubní prsten – diamant princess – č. 1180 – fotogalerie

Různé varianty zásnubního prstenu č. 1180 s diamantem-princess si můžete prohlédnout v této galerii.

Přírodní diamanty se do tvaru princess nebrousí tak často a v tak široké nabídce velikostí jako kulaté brilianty. Při broušení diamantu do hranatého tvaru vzniká větší „odpad“ – je nutné odbrousit víc vzácného krystalu diamantu, než je tomu u kulatého tvaru. Brusiči se snaží každý krystal surového diamantu využít na maximum a proto diamanty vybroušené do tvaru čtverce nebo obdélníku nikdy nemají stejné rozměry.
Proto prosíme, berte všechny uvedené rozměry a váhy diamantů princess jako orientační. O aktuální nabídce vhodných diamantů vás budeme rádi informovat.

Zásnubní prsten č. 1180 lze doplnit dalšími šperky do soupravy

K zásnubnímu prstenu s diamantem princess jsme navrhli netradiční snubní prsteny, které jsou svým čtverhranným tvarem v přímém kontrastu s prstenem, avšak zároveň zásnubní prsten velmi zajímavým způsobem ozvláštňují. Set jsme doplnili přívěskem a náušnicemi s diamanty ve tvaru čtverce. Všechny šperky této soupravy mají modelové číslo 1180.

Odkazy na stránky jednotlivých šperků soupravy č. 1180

Na Váš komentář nebo dotaz na zásnubní prsten s diamantem-princess č. 1180 rádi odpovíme.