Přívěšek s diamanty princess – model č. 1180

Čekám až se zvednou závory, a ty prchavé výjevy v oknech projíždějícího vlaku mi náhle připadají jako obrázky filmového pásu. Kolik rozličných příběhů se za tu malou chvíli mohlo rozehrát? Neznámí lidé ve vlaku, možná v jednom kupé, letmé úsměvy a snad i pohledy, které o sebe křísnou, a ta jiskra která přeskočí, možná překvapí oba…

Nápad na přívěšek s diamanty ve tvaru čtverce i ostatní šperky v této soupravě, vznikl právě v takovémto, těžko popsatelném, těžko uchopitelném okamžiku.

Střízlivě, avšak důmyslně tvarovaný přívěšek je, vytvořený kombinací rovných a zaoblených ploch, zkosených hran a lesklých a matných povrchů.

Na výrobu tohoto nevšedního přívěšku s diamanty princess jsme použili bílé zlato o ryzosti 14 karátů. Slitina bílého zlata, kterou v naší dílně používáme, je určená jen pro ruční zpracování. Má noblesní bílou barvu s lehce namodralým nádechem. Je to přirozený odstín zlaté slitiny, proto barva diamantového přívěsku zůstane stále stejná a časem se nijak nezmění.

Diamantový přívěšek – náhrdelník

Diamantový přívěšek se volně pohybuje na pevném řetízku-struně.

Otvor v přívěsku, kterým řetízek prochází, je přesně vytvarován tak, aby přívěšek s diamanty nikdy nemohl samovolně sklouznout z řetízku na zem, ale zároveň tak, aby v domácích podmínkách bylo možné v případě potřeby přívěsek z řetízku sundat.

Diamantový přívěšek a řetízek tak společně tvoří kompaktní náhrdelník.

Standardní délka řetízku je 42 cm. Na přání je možné dodat řetízek v jiné délce.

Přívěšek s diamanty č. 1180 ve žlutém zlatě

Přívěšek s diamanty princess č. 1180 můžeme vyrobit také ze žlutého zlata.

Na fotce je diamantový přívěšek v pilotní povrchové úpravě – v kombinaci vysokého lesku s matnou horní plochou.
Ale i celolesklé provedení vypadá na přívěsku č. 1180 velmi zajímavě.

V naší dílně se nemusíme omezovat jen na klasické bílé a žluté zlato. Například naše oblíbené červené zlato by mohlo dodat přívěsku s diamanty princess č. 1180 velmi neotřelý šmrnc :-))

Diamanty ve tvaru čtverce – Princess

Diamanty zasazené v přívěsku č. 1180 mají čtvercový tvar (roháček) a jsou vybroušené typem výbrusu zvaný Princess. Diamanty jsou zasazené vedle sebe do šikmé lesklé plochy, která příjemně kontrastuje se zaoblenou matnou plochou těla přívěsku.
Diamanty měří cca 3,20 x 3,20 mm. Barva diamantů je G, čistota VS1. Celková váha obou diamantů se pohybuje kolem 0,45 ct.
Diamanty čtvercového tvaru se nebrousí tak často a v tak rozmanitých velikostech jako kulaté brilianty, a proto jsou uvedené parametry diamantů v přívěšku č. 1180 pouze orientační.

Diamanty Princess jsou v přívěšku zasazené tradiční klenotnickou metodou, tzv. zaklepáním. Tento způsob zasazení diamantů do přívěšku naprosto spolehlivý.
Na vypadnutí diamantů princes z diamantového přívěšku č. 1180 poskytujeme celoživotní záruku.

Přívěšek s diamanty č. 1180 – Technické údaje

materiál – bílé zlato 585/1000 – 14 karátů
kameny – přírodní diamanty – barva G, čistota VS
rozměry a váha – 3,20 x 3,20 mm, 2 kusy o celkové váze cca 0,450 ct
tvar a výbrus – roháček Princess

délka přívěsku – 23 mm
povrchová úprava – vysoký lesk v kombinaci s matem
orientační váha přívěsku – 6,00 g
řetízek – kulatý o průměru 1,20 mm – délka 42 cm; váha cca 4,20 g

orientační cena přívěsku – 28 300,- Kč
cena řetízku – 4 800,- Kč
cena celého náhrdelníku – 34 100,- Kč

Poznámka: skutečná cena přívěšku s diamanty princess č. 1180 se pohybuje v rozmezí cca + – 800,- Kč v závislosti na váze a kvalitě diamantů v aktuální nabídce.

Přívěšek s diamanty princes č. 1180  lze doplnit dalšími šperky do soupravy

Diamantový přívěšek č. 1180 je součástí ucelené soupravy společně s náušnicemi, zásnubními a snubními prsteny. Všechny jednotlivé kusy této soupravy zachovávají strohý, jasný a elegantní tvar, který dokonale ladí s designem přívěšku. Včetně zásnubního prstenu, který naopak tvoří sympaticky odlehčený akcent celé soupravy.

V galerii si můžete prohlédnou fotky dámských – zásnubních prstenů s diamanty čtvercového i obdélníkového tvaru a snubních prstenů s diamanty princess. Další kousky soupravy budeme postupně přidávat.

Jednotlivé kusy soupravy je možné doplňovat postupně i v rozmezí několika let s jistotou, že je vyrobíme ze stejné zlaté slitiny, ve stejném designu i kvalitě.

Odkazy na další šperky soupravy č. 1180

Komentáře nebo dotazy na přívěšek s diamanty princess č. 1180.
Rádi odpovíme.