Zásnubní prsten - modrý safír - bílé zlato

Zásnubní prsten s modrým safírem – model č. 1182

Zásnubní prsten s modrým safírem je další z řady netradičně pojatých zásnubních prstenů z kolekce č. 1180, určených moderní ženě, vyznávající střídmý design i aktivní životní styl. Zasazení safíru do hladké obruby a zaoblení vnitřních hran obroučky předurčují prsten ke každodennímu pohodlnému nošení.

Neobvyklý tvar obroučky popírá veškerá pravidla o tom jak má zásnubní prsten vypadat.
Obroučku prstenu tvoří dva subtilní kroužky, které jsou spojené dvěma příčnými vzpěrami. Třetím spojovacím bodem je přírodní modrý safír briliantového výbrusu, zasazený do hladké obruby. Obruba s modrým safírem mírně vystupuje nad povrch obroučky. Zásnubní prsten je celý lesklý.

Červené (růžové) a žluté zlato s rubínem a českým granátem

Ačkoliv jsme prsten č. 1182 navrhli primárně se safírem, sluší mu i jiné sytě zbarvené drahé kameny jako např. rubín, český granát, smaragd, čirý nebo černý diamant, stejně jako zelený nebo hnědý zirkon. Barvě drahokamu pak můžeme přizpůsobit i barvu použitého zlata.

Změna barev zlatých slitin nebo výměna safíru za jiný drahý kámen zcela změní pocitovou atmosféru prstenu. Pro inspiraci i lepší představu jsme na následujících fotkách vybrali několik možných barevných kombinací.

Na obrázku vlevo je prsten č. 1182 z červeného 14 kar. zlata s přírodním rubínem, vpravo pak tentýž prsten, zhotovený ze žlutého 14 kar. zlata, zdobí český granát.

Oba prsteny mají lesklou povrchovou úpravu.

Změna barvy zlata nijak neovlivňuje cenu prstenu. Drobné rozdíly v ceně použitých drahých kamenů najdete podrobně rozepsané v technických údajích.

Prsten č. 1182 – kombinace bílé a žluté zlato

Dalším zajímavým detailem tohoto osobitého prstenu může být jinak barevná obruba, držící zasazený drahokam.

Na fotce je prsten č. 1182 s briliantem, vyrobený z bílého zlata. Sytě žlutá obruba zdůrazňuje kulatý tvar i zářivý třpyt zasazeného briliantu. Také v tomto případě je prsten celý lesklý.

Barva bílého i žlutého zlata, které při výrobě prstenů používáme, je přirozená a proto se časem nijak nemění.

Prsten se safírem – kombinace matu a lesku

Porovnáte-li si pilotní model a tuto jeho zdobnější variantu, můžete mít pocit, že se jedná o dva různé prsteny.

A skutečně – spojení bílého a žlutého zlata společně s kombinací matné a lesklé povrchové úpravy dává tomuto prstenu se safírem č. 1182 úplně jiný rozměr.

Prsten se safírem model č. 1182 jsme navrhli jako součást velmi netradičního, hravého snubního setu, který si můžete prohlédnout na fotce dole.

Snubní set tvoří dámský zásnubní prsten č. 1182 – v tomto případě prsten zdobí přírodní černý diamant a kombinace matu a lesku v bílém zlatě – a moderní snubní prsteny model č. 1180. Pánský snubní prsten kopíruje tvar obroučky zásnubního prstenu a je také matný, zatímco dámský snubní prsten je tvořen jednoduchým lesklým kroužkem, ozdobeným drobnými brilianty.

Zásnubní prsten č. 1182 a dámský snubní prsten č. 1180 jsou určeny k nošení na jednom prstu tak, aby společně vytvořily jednolitý, designově vyvážený set. Posunutím táhla u fotografie doprava si zobrazíte celou tuto jedinečnou sestavu.

Prsten s modrým safírem č. 1182 – Technické údaje a Cena

materiál – bílé zlato 585/1000 – 14 karátů
kameny – přírodní modrý safír – barva středně modrá
rozměry a váha safíru – průměr 2,60 mm – hmotnost cca 0,045 ct
tvar a výbrus – kulatý, briliant
povrchová úprava – vysoký lesk
šířka prstenu – 4,20 mm
výška prstenu – 1,60 mm
orientační váha – 3,90 g
cena prstenu – 17 900,- Kč

cena prstenu s jinými přírodními drahými kameny:
briliant, černý diamant, smaragd, rubín – 19 300,- Kč
český granát, safír, zirkon – 17 900,- Kč

Prsten s modrým safírem č. 1182 lze doplnit snubními prsteny

Prsten s modrým safírem č. 1182 společně se snubními prsteny č. 1180 lze libovolně kombinovat a použít je, dle vlastního uvážení tak, jak to nejvíce vyhovuje právě Vám. Kromě výše popsaného kompletního snubního setu je možné využít i jednotlivé prsteny jako samostatné šperky.

Stejný tvar obrouček prstenu se safírem a moderního pánského snubního prstenu č. 1180 umožňuje tyto dva prsteny použít také jako snubní pár.

Pánský snubní prsten č. 1180 můžete využít jako moderní pánský prsten, dámský snubní prstýnek č. 1180 pak – jako samostatný šperk – bude vhodným dárkem pro každou příležitost.

Odkaz na stránku snubních prstenů č. 1180 do soupravy

Na Váš komentář nebo dotaz na prsten s modrým safírem č. 1182 rádi odpovíme.