Zásnubní prsten z bílého zlata – model č. 1020

Čistá linie, strohý tvar a netradiční zasazení briliantu – to jsou hlavní prvky charakterizující tento výjimečný, nadčasový prsten.
Tvarově jednoduchý prsten s briliantem je vhodným, elegantním doplňkem pro každou příležitost, ale také dobře splní funkci zásnubního prstenu pro moderní ženu.

Kónická obroučka prstenu se směrem k briliantu rozšiřuje a zvyšuje. Maximální šířka prstenu u diamantu je 3,70 mm. Maximální výška prstenu je cca 2,30 mm a postupně se snižuje tak, aby prsten seděl příjemně mezi prsty.

Diamant o váze cca 0,16 ct je zasazený nahladko do masivní obroučky prstenu. Zajímavým detailem jsou okrouhlé výkroje v bocích prstenu pod diamantem, odkrývající boční pohled na diamant. Prsten je shora i zevnitř oblý, mírně zaoblené je i okolí briliantu. Zásnubní prsten je celý lesklý.

Způsob zasazení diamantu a precizní provedení celého prstenu umožňují každodenní pohodlné nošení.

Inspirace

Nápad na tento zásnubní prsten s briliantem mi poskytla příroda. Je to příběh jediné kapky rosy. Obrovské, uchycené v mělké prohlubni, prozářené ranním sluncem, pokojně čekající na to, až ji přemůže síla gravitace…
…já vím, mám sklon trochu přehánět, ale Okamžik Inspirace je vždy takový – náhlý, nečekaný, velmi barevný a nesmírně intenzivní.
Dokonale promyšlený, ladný, funkční tvar prstenu a lesklé bílé zlato jsou tu jen pro tu jedinou „kapku rosy“ – diamant, zasazený v jeho středu.

Blanka Vanturová, zlatnice

Variace ze žlutého zlata

Prsten s briliantem č. 1020 jsme navrhli jako šperk z bílého zlata, ale na přání ho můžeme vyrobit i ze zlata žlutého.

Zatímco prstenům z bílého zlata sluší lesklá, matná i hedvábná povrchová úprava stejně dobře, zásnubní prsten č. 1020 vyrobený ze žlutého zlata nejlépe vynikne v lesklém provedení.

Volitelná velikost diamantů a způsob zasazení

Velikost i kvalitu briliantu lze upravit podle vašich požadavků.
Prstenu sluší diamanty o průměru v rozmezí 3,20 až 4,00 mm. To odpovídá váze diamantu cca 0,12 – 0,25 ct.
Šířka prstenu je vždy úměrná velikosti diamantu. Prsten zachovává kónický tvar – směrem pod prst se zužuje a snižuje. Maximální šířka obroučky je vždy o trochu větší než průměr briliantu.

Na fotce jsou oba prsteny č. 1020 osazeny diamanty o váze 0,16 ct. Maximální šířka prstenů je 3,70 mm.

Briliant je do prstenu zasazený tradiční klenotnickou technikou takzvaným zaklepáním, kdy je zlato přetaženo přes okraj briliantu, což je nejspolehlivější způsob upevnění briliantu v prstenu. Takto zasazený diamant nemůže bez násilného poškození prstenu vypadnout. Na vypadnutí diamantu z prstenu č. 1020 proto můžeme směle poskytnout celoživotní záruku.

Záruka – barva bílého zlata se nikdy nezmění

Zásnubní prsten č. 1020 je vyroben z nejtvrdší slitiny bílého zlata, určené pro náročné ruční zpracování. Tuto slitinu používáme především pro její noblesní odstín.

Bílé zlato z naší dílny má přirozenou, lehce našedlou barvu s namodralým nádechem. Tato barva zlaté slitiny je stálá a časem se nijak nemění.

Na fotce je zásnubní prsten č. 1020 s briliantem o váze 0,16 ct z bílého zlata v matném provedení.

Design, promyšlený do nejmenších detailů

Na obrázku jsou zásnubní prsteny č. 1020 zhotoveny ve dvou netradičních variantách – z růžového zlata v lesklé povrchové úpravě a ze žlutého zlata v matném provedení.

Na fotce jsou také dobře vidět všechny kvality zásnubních prstenů č. 1020:
1) Masivní – tedy PLNÝ tvar prstenů – obroučky nejsou zevnitř tzv. „vybrané“ (odlehčené) jak tomu často bývá u dámských prstenů s diamanty vyrobených průmyslově.
2) Zaoblené vnitřní hrany prstenů, které výrazně zvyšují komfort každodenního nošení.
3) Hladké zasazení diamantu do plochy prstenu. Horní tabulka diamantu vyčnívá nad povrch prstenu jen o necelý milimetr, což je více než praktické.
4) Otevřený boční pohled na diamant, který celý prsten provzdušňuje a dává diamantu vyniknout v maximální možné míře.

Zásnubní prsten č. 1020 – Technické údaje

materiál – bílé zlato 585/1000 – 14 karátů
kameny – přírodní diamant – barva G, čistota SI1
rozměry a váha – průměr cca 3,40 mm – hmotnost cca 0,160 ct
tvar a výbrus – kulatý, briliant
povrchová úprava – lesklá
maximální šířka prstenu – 3,70 mm
maximální výška prstenu – 2,40 mm
orientační váha – 4,30 g
cena – 19 800,- Kč

cena prstenu č. 1020 s menšími či většími diamanty G/SI1:
18 100,- Kč – s diamantem o váze 0,12 ct – Ø cca 3,20 mm
22 800,- Kč – s diamantem o váze 0,20 ct – Ø cca 3,70 mm
29 100,- Kč – s diamantem o váze 0,25 ct – Ø cca 4,00 mm

Prsten z bílého zlata č. 1020  lze doplnit dalšími šperky do soupravy

Zásnubní prsten z bílého zlata č. 1020 jsme navrhli jakou součást ucelené soupravy společně s náušnicemi, náhrdelníkem s briliantem a snubními prsteny. Náušnice i přívěsek zachovávají strohý, jasný a elegantní tvar, který dokonale ladí s designem zásnubního prstenu. Snubní prsteny, které svojí briliantovou rozvlněnou linií tvoří příjemný kontrast k soliterním diamantům zasazeným v ostatních špercích, celou soupravu ozvláštňují a dotvářejí.

Souprava vypadá zajímavě také pouze ve dvou kusech, například náhrdelník + náušnice, náhrdelník + prsten, případně prsten a náušnice. Jednotlivé kusy soupravy je možné doplňovat postupně i v rozmezí několika let s jistotou, že je vyrobíme ze stejné zlaté slitiny, ve stejném designu i kvalitě. Všechny varianty soupravy č. 1020 si můžete prohlédnou ve fotogalerii.

Odkazy na stránky jednotlivých šperků soupravy č. 1020

Na Váš komentář nebo dotaz na zásnubní prsten č. 1020 budeme rádi reagovat.