Zásnubní prsten z bílého zlata – model č. 1020

Čistá linie, strohý tvar a netradiční zasazení briliantu – to jsou hlavní prvky charakterizující tento výjimečný, nadčasový prsten.
Tvarově jednoduchý prsten s briliantem je vhodným, elegantním doplňkem pro každou příležitost, ale také dobře splní funkci zásnubního prstenu pro moderní ženu.

Kónická obroučka prstenu se směrem k briliantu rozšiřuje a zvyšuje. Diamant je zasazený nahladko do masivní obroučky prstenu.  Zajímavým  detailem jsou okrouhlé  výkroje v bocích  prstenu pod  diamantem,  odkrývající  boční  pohled  na  diamant. Prsten je shora i zevnitř oblý, mírně zaoblené je i okolí briliantu. Zásnubní prsten je celý lesklý.

Zásnubní prsten č. 1020 je vyroben z nejtvrdší slitiny bílého zlata, určené pro náročné ruční zpracování.
Bílé zlato má přirozenou, lehce našedlou barvu s namodralým nádechem. Tato barva zlaté slitiny je stálá a časem se nijak nemění.
Způsob zasazení diamantu a precizní provedení celého prstenu umožňují každodenní pohodlné nošení.

Prsten s briliantem č. 1020 jsme navrhli jako šperk z bílého zlata, ale na přání ho můžeme vyrobit i ze zlata žlutého. Prsten z bílého zlata lze ozvláštnit matnou nebo hedvábnou povrchovou úpravou, žluté zlato vypadá nejlépe v lesklém provedení.

Také velikost i kvalitu briliantu lze upravit podle vašich požadavků.
Prstenu sluší diamanty o průměru v rozmezí 3,20 až 4,00 mm. To odpovídá váze diamantu cca 0,12 – 0,25 ct.
Šířka prstenu je vždy úměrná velikosti diamantu. Prsten zachovává kónický tvar – směrem pod prst se zužuje a snižuje. Maximální šířka obroučky je vždy o trochu větší než průměr briliantu.

Briliant je do prstenu zasazen klasickou klenotnickou technikou tzv. zaklepáním, což je nejspolehlivější způsob upevnění diamantu v prstenu. Na vypadnutí diamantu z prstenu č. 1020 poskytujeme celoživotní záruku.
Briliantový prsten z bílého zlata č. 1020 je možné doplnit náušnicemi či přívěskem ve stejném stylu.

Zásnubní prsten č. 1020 – Technické údaje

materiál – bílé zlato 585/1000 – 14 karátů
kameny – přírodní diamant – barva G, čistota SI1
rozměry a váha – průměr cca 3,40 mm – hmotnost cca 0,160 ct
tvar a výbrus – kulatý, briliant
povrchová úprava – lesklá
maximální šířka prstenu – 3,70 mm
maximální výška prstenu – 2,40 mm
orientační váha – 4,30 g
cena – 19 800,- Kč

cena prstenu č. 1020 s menšími či většími diamanty G/SI1:
18 100,- Kč – s diamantem o váze 0,12 ct – Ø cca 3,20 mm
22 800,- Kč – s diamantem o váze 0,20 ct – Ø cca 3,70 mm
29 100,- Kč – s diamantem o váze 0,25 ct – Ø cca 4,00 mm

Prsten z bílého zlata č. 1020  lze doplnit dalšími šperky do soupravy

Zásnubní prsten z bílého zlata č. 1020 je součástí ucelené soupravy společně se snubními prsteny, náušnicemi a náhrdelníkem.
Náušnice i náhrdelník zachovávají strohý, jasný a elegantní tvar, který dokonale ladí s designem prstenu. Snubní prsteny, které jsme rozvedli do tří variant, vhodně doplňují jak samotný prsten tak celou soupravu.

Souprava vypadá zajímavě již ve dvou kusech, například prsten + přívěsek, prsten + náušnice, případně jen náušnice + přívěsek, či zásnubní prsten + snubní prsteny. Všechny varianty soupravy č. 1020 včetně snubních prstenů si můžete prohlédnou ve fotogalerii.

Jednotlivé kusy soupravy je možné doplňovat postupně i v rozmezí několika let s jistotou, že je vyrobíme ze stejné zlaté slitiny, ve stejném designu i kvalitě.

Odkazy na stránky jednotlivých šperků soupravy č. 1020

Pro podrobné informace o náušnicích, přívěsku nebo snubních prstenech k zásnubnímu prstenu z bílého zlata č. 1020 si  v přepínací tabulce klikněte na fotku vybraného šperku.

Na Váš komentář nebo dotaz na zásnubní prsten č. 1020 budeme rádi reagovat.