Perlový náhrdelník perly 6 mm2018-11-01T07:57:22+00:00

Perlový náhrdelník – Ø 6 – 6,5 mm – model č. 8006

Perlový náhrdelník patří mezi nestárnoucí klenoty dámské garderoby. Náhrdelník č. 8006 je navázán z japonských mořských perel Akoya o velikosti 6,00 až 6,50 mm. Jde o nejběžnější velikost perel. Jednořadý perlový náhrdelník je určen pro každodenní nošení.

Mořské perly Akoya jsou přirozeně bílé a mají lehký narůžovělý odstín. Pěkný, pravidelný, kulatý tvar perel zdobí téměř dokonale hladký povrch s minimálními nerovnostmi a vysoký lesk. Mezi perlami jsou navázané malé, pevné uzlíky. Perly jsou tak chráněné před vzájemným otěrem. Pečlivě navázané uzlíky také zajišťují stejnoměrný ohyb náhrdelníku po celé délce.

Perlový náhrdelník je zakončen zámkovým uzávěrem ve tvaru kuličky z bílého nebo žlutého 14-ti karátového zlata podle Vašeho výběru.
Délka klasického perlového náhrdelníku č. 8006 je standardně 42 – 43 cm včetně uzávěru. Na přání můžeme náhrdelník navázat v jiné délce.

Tento náhrdelník, stejně jako všechny ostatní perlové náhrdelníky v naší nabídce, můžeme libovolně upravit podle Vašich představ. Náhrdelník lze navázat dvouřadý nebo v libovolném počtu řad s klasickým nebo ozdobným uzávěrem.

…jednotlivé perly budoucího náhrdelníku řadíme podle velikosti a barevného odstínu tak, aby perlová šňůra tvořila kompaktní linii. Velikost perel se pohybuje v rozmezí necelého milimetru. Největší perly vážeme doprostřed náhrdelníku. Směrem k uzávěru se velikost perel plynule zmenšuje. Výběr a řazení perel vyžaduje zkušenost a vrozený cit pro barevnou měňavost perel. Pokud jsou perly pečlivě vybrány a sestaveny tak, aby žádná nevyčnívala z řady – ať už tvarem nebo barvou či leskem – rozzáří se perlový náhrdelník v celé své kráse…

Perlový náhrdelník č. 8006 – Technické údaje

délka náhrdelníku – 42 – 43 cm včetně uzávěru
materiál uzávěru – bílé nebo žluté zlato 585/000 – 14 karátů
druh a tvar uzávěru – zámkový, kulička o průměru 6,00 mm
povrchová úprava – lesklá
perly – mořské, kultivované
druh a původ – japonská Akoya
tvar perel – kulatý, pravidelný
velikost perel – Ø 6,00 – 6,50 mm
barva perel – bílá
lesk perel – vysoký
cena náhrdelníku – 20 800,- Kč

Perlový náhrdelník č. 8006 lze doplnit náramkem a náušnicemi

V přepínací tabulce si na první fotce můžete prohlédnou celou perlovou soupravu č. 8006.
Další dvě fotky odkazují na stránky s perlovým náramkem a perlovými náušnicemi č. 8006 s podrobnými informacemi a technickými údaji.

Na Váš komentář nebo dotaz na perlový náhrdelník č. 8006 budeme rádi reagovat.

2 komentáře

 1. Radka 21.1. 2015   - Odpovědět

  Dobrý den,

  ráda bych si zakoupila náhrdelník s perlami. Jedná se mi o sladkovodní perly, které jsou levnější. Bohužel musím brát zřetel na cenu… Jinak samozřejmě pravé, jsou pravé…

  Nenašla jsem na vašich stránkách informace o těchto perlách. Ale pro jistotu se ptám.
  Pokud neobchodujete s těmito sladkovodními perlami, můžete mi prosím poradit, kde bych v Hradci Králové nebo v Praze mohla perlový náhrdelník koupit?
  Nechci přes internet, potřebuji zboží vidět.

  Děkuji za odpověď. Přeji hezký den.

  • vantura.cz 21.1. 2015   - Odpovědět

   Dobrý den přejeme,
   my skutečně se sladkovodními perlami nepracujeme a ani nemáme přehled o tom, zda se na ně někdo v Hradci Králové specializuje. Ale mám dojem, že sladkovodní perly vídávám ve výlohách v téměř každém zlatnictví v Hradci.

   Proč nemáme sladkovodní perly v nabídce? Jedním z důvodů je i výraz obsažený ve Vašem dotazu „Pokud neobchodujete s těmito sladkovodními perlami“.
   Perlové náhrdelníky vážeme sami v naší zlatnické dílně. Navázat perlový náhrdelník dobře, vyžaduje jistou zkušenost a čas. Jsme přesvědčeni, že se to potom na celkovém vzhledu perlové šňůry projeví. Proto se nedá říci, že bychom s perlami obchodovali, ale spíše s nimi pracujeme. Tuto práci si necháme zaplatit a ta práce je stejná, jak při navázání sladkovodních perel, tak perel mořských. Protože naprostá většina sladkovodních perel nedosahuje kvality těch mořských, jsou jejich pořizovací náklady nižší. Naše práce s nimi (se sladkovodními perlami) by celou akci zbytečně prodražila a tím by zanikl i efekt perlového náhrdelníku za přijatelnou cenu.

   PS: Sladkovodní perly také „vyrostly“ v perlorodkách a proto jsou i ony pravé 🙂

   S přátelským pozdravem
   Blanka Vanturová

Vložit dotaz nebo komentář