Perlový náhrdelník – Ø 6 – 6,5 mm – model č. 8006

Perlový náhrdelník patří mezi nestárnoucí klenoty dámské garderoby. Náhrdelník č. 8006 je navázán z japonských mořských perel Akoya o velikosti 6,00 až 6,50 mm. Jde o nejběžnější velikost perel. Jednořadý perlový náhrdelník je určen pro každodenní nošení.

Mořské perly Akoya jsou přirozeně bílé a mají lehký narůžovělý odstín. Pěkný, pravidelný, kulatý tvar perel zdobí téměř dokonale hladký povrch s minimálními nerovnostmi a vysoký lesk. Mezi perlami jsou navázané malé, pevné uzlíky. Perly jsou tak chráněné před vzájemným otěrem. Pečlivě navázané uzlíky také zajišťují stejnoměrný ohyb náhrdelníku po celé délce.

Perlový náhrdelník je zakončen zámkovým uzávěrem ve tvaru kuličky z bílého nebo žlutého 14-ti karátového zlata podle Vašeho výběru.
Délka klasického perlového náhrdelníku č. 8006 je standardně 42 – 43 cm včetně uzávěru. Na přání můžeme náhrdelník navázat v jiné délce.

Tento náhrdelník, stejně jako všechny ostatní perlové náhrdelníky v naší nabídce, můžeme libovolně upravit podle Vašich představ. Náhrdelník lze navázat dvouřadý nebo v libovolném počtu řad s klasickým nebo ozdobným uzávěrem.

…jednotlivé perly budoucího náhrdelníku řadíme podle velikosti a barevného odstínu tak, aby perlová šňůra tvořila kompaktní linii. Velikost perel se pohybuje v rozmezí necelého milimetru. Největší perly vážeme doprostřed náhrdelníku. Směrem k uzávěru se velikost perel plynule zmenšuje. Výběr a řazení perel vyžaduje zkušenost a vrozený cit pro barevnou měňavost perel. Pokud jsou perly pečlivě vybrány a sestaveny tak, aby žádná nevyčnívala z řady – ať už tvarem nebo barvou či leskem – rozzáří se perlový náhrdelník v celé své kráse…

Perlový náhrdelník č. 8006 – Technické údaje

délka náhrdelníku – 42 – 43 cm včetně uzávěru
materiál uzávěru – bílé nebo žluté zlato 585/000 – 14 karátů
druh a tvar uzávěru – zámkový, kulička o průměru 6,00 mm
povrchová úprava – lesklá
perly – mořské, kultivované
druh a původ – japonská Akoya
tvar perel – kulatý, pravidelný
velikost perel – Ø 6,00 – 6,50 mm
barva perel – bílá
lesk perel – vysoký
cena náhrdelníku – 20 200,- Kč

Perlový náhrdelník č. 8006 lze doplnit náramkem a náušnicemi

V přepínací tabulce si na první fotce můžete prohlédnou celou perlovou soupravu č. 8006.
Další dvě fotky odkazují na stránky s perlovým náramkem a perlovými náušnicemi č. 8006 s podrobnými informacemi a technickými údaji.

Na Váš komentář nebo dotaz na perlový náhrdelník č. 8006 budeme rádi reagovat.