Diamantový prsten – baguette2018-10-10T11:05:22+00:00

Diamantový prsten – baguette – model č. 1200

Dominantou tohoto luxusního prstenu je diamant vybroušený do obdélníkového tvaru typem výbrusu zvaným Bageta (Baguette). Nepřehlédnutelný a přesto tvarově umírněný prsten je vkusným doplňkem pro každou příležitost. Dobře také splní funkci zásnubního prstenu, který lze bez obav nosit každý den.

Zásnubní prsten je kónický, směrem pod prst se zužuje. Obroučka je ozdobena dvěma nestejně širokými i nestejně dlouhými prořezy, které prsten rytmizují a pocitově odlehčují. Diamant je zasazen v obrubě, která je umístěna mimo osu prstenu. Dvě lesklé podélné lišty, ve kterých je Bageta uchycena, chrání hrany i rohy diamantu, přesahující okraj prstenu. Celkovou atmosféru tohoto diamantového prstenu dokresluje kombinace matného a lesklého povrchu. Výjimečný prsten pro výjimečnou ženu.

Diamantový prsten č. 1200 je vyroben z nejtvrdší slitiny bílého zlata, určené pro ruční zpracování.
Bílé zlato má přirozenou barvu s lehce namodralým nádechem. Tato barva zlaté slitiny je stálá a časem se nijak nemění.

Diamant je zasazený do obruby se širokými úchyty tzv. „krapnami“, které jsou masivní a pevné. Na vypadnutí diamantu poskytujeme celoživotní záruku.

Jiný tvar diamantů v zásnubním prstenu č. 1200

Do zásnubního prstenu č. 1200 můžeme místo jednoho velkého obdélníkového diamantu zasadit dva menší diamanty, vybroušené do tvaru čtverce, typem výbrusu zvaným Princess. Princess je výbrus s vysokým třpytem, připomínající Briliant.

Tím se změní celkový dojem prstenu, který si můžete porovnat na detailních obrázcích dole. Zásnubní prsten s diamanty princess vyzní méně stroze. Nemalým bonusem je příznivější cena za dva menší diamanty, která se projeví i na konečné ceně tohoto nevšedního zásnubního prstenu.

Na obrázku vlevo je zásnubní prsten č. 1200 s diamantem Bageta  o velikosti cca 6,00 x 3,00 mm a váze 0,45 ct.
Na detailu vpravo je zásnubní prsten č. 1200 se dvěma diamanty Princess, zasazených těsně vedle sebe do jedné obruby,  o rozměrech 3,00 x 3,00 mm v celkové váze cca 0,30 ct.

Jeden diamant  ve tvaru obdélníku.

Dva diamanty ve tvaru čtverce.

Přírodní diamanty se do tvaru princess a bageta nebrousí tak často a v tak široké nabídce velikostí jako kulaté brilianty. Při broušení diamantu do hranatého tvaru vzniká větší „odpad“ – je nutné odbrousit víc vzácného krystalu diamantu, než je tomu u kulatého tvaru. Brusiči se snaží každý krystal surového diamantu využít na maximum a proto diamanty vybroušené do tvaru čtverce nebo obdélníku nikdy nemají stejné rozměry.
Proto prosíme, berte všechny uvedené rozměry a váhy diamantů princess a bageta jako orientační. O aktuální nabídce vhodných diamantů vás budeme rádi informovat.

Diamantový prsten – baguette č. 1200 – Technické údaje

materiál – bílé zlato 585/1000 – 14 karátů
kámen – přírodní diamant – barva G, čistota VS1
rozměry a váha – 3,00 x 6,00 mm – váha 0,45 ct
tvar a výbrus – roháček, stupňový – Baguette
povrchová úprava – vysoký lesk v kombinaci s matem
maximální šířka prstenu – 6,50 mm
maximální výška prstenu – 2,40 mm
orientační váha – 6,80 g

cena prstenu:
80 400,- Kč – s Bagetou G/VS1 0,45 ct
36 800,- Kč – s Princessy G/VS1 0,15 ct x 2 ks

cena prstenu č. 1200 s jinými diamanty ve tvaru Baguette:
44 800,- Kč – s diamantem F/VVS1, 5,20 x 2,70 mm – váha 0,25 ct
53 700,- Kč – s diamantem F/VVS1, 5,40 x 3,40 mm – váha 0,37 ct
44 500,- Kč – s diamantem M / SI 1, 7,50 x 3,15 mm – váha 0,52 ct

Na Váš komentář nebo dotaz na diamantový prsten č. 1200 budeme rádi reagovat.

4 komentáře

 1. Markéta Chovancová 25.3. 2017   - Odpovědět

  Dobrý den,
  uvažuji, že bych si pořídila prsten s briliantem nebo brilianty a protože s nimi nemám žádnou zkušenost, chtěla bych poprosit o radu. Kdy se bude kámen více lesknout a bude více na prstenu viditelný? Pokud použiju jeden větší kámen např 2×2 mm nebo dám do čtverce vedle sebe 4 malé kameny 2×2 o 1 mm? Líbí se mi více prsteny s většími kameny, ale viděla jsem, že se někdy vyskládá více malých kamenů do tvaru čtverce nebo obdélníku a nevím, kterou variantu zvolit. Děkuji za radu.

  • vantura.cz 28.3. 2017   - Odpovědět

   Pěkný den přeji,
   na Vaši otázku se nedá jednoznačně odpovědět, takže alespoň obecně.

   U jednoho většího diamantu můžete obdivovat každou z faset a pokud má diamant správné parametry tak se na něm například projeví při dopadu světla jeho typická barvohra. Nevýhodou je cena. Pravidlem bývá, že jeden větší diamant je nákladnější, ale i hodnotnější, než několik malých diamantů zasazených ve skupině.

   Pocit ze skupiny malých diamantů zasazených vedle sebe je jiný v tom, že je na první pohled vidět
   spíše drobná, proměnlivá brilance, která přechází postupně celou skupinou diamantů, v závislosti na dopadu světla.

   A aby to nebylo tak jednoduché, tak diamant, který jsme zasadili do tohoto modelu č. 1200, má zase úplně jinou atmosféru. Minimální počet faset u stupňovitého brusu, působí až uhrančivě chladně a u nás v dílně máme pro tento typ diamantů slabost:)

   Ještě mě napadlo, že by Vás možná mohl zaujmout článek o názvosloví diamantů / briliantů na našem blogu: vantura.cz/diamant-briliant-rozdil

   Přátelsky zdraví Petr Vantura

 2. Míla 26.7. 2012   - Odpovědět

  Dobrý den, Váš zásnubní prsten č. 1200 je nádherný, ovšem varianta s bagetou je skutečně skvostná :o)

  Gratuluji Vám k uvedení zbrusu nových webových stránek do světa a přeji Vám, aby v džungli zlatých nabídek upoutaly a přinesly nové, příjemné, kreativní a spokojené zákazníky.

  Držím pěsti a přeji hezký den.

  návštěvnice Míla:o)

  • vantura.cz 27.7. 2012   - Odpovědět

   Zdravíme Mílo,
   už ani nevíme kolik je to let co jsme pro Vás zásnubní prsten s diamantem ve tvaru bagety vytvořili a velmi nás těší, že náš web dále sledujete.

   Mimochodem, nedávno jsme tento zásnubní prsten opět dělali. Ale diamant byl poněkud užší a protáhlejší a navíc měl noblesní nádech barvy whisky. Ale pokud si dobře vzpomínáme Váš diamant byl také neopakovatelný. U diamantů této velikosti a tvaru se musí počítat s tím, že nikdy nebudou mít úplně shodné parametry.

   S pozdravem Petr Vantura

Vložit dotaz nebo komentář