Snubní prsteny z bílého zlata – model č. 1020

Znáte to. Vzduch zprůzračněl a z dáli ještě doznívá hřmot letní bouřky.  Je krátký okamžik ticha, kdy se veškeré opeřenstvo nadechuje k oslavnému zpěvu. Poslední, těžké kapky pomalu stékají po okenní tabuli, narážejí jedna do druhé a slévají se do klikatého třpytícího se čůrku …
…tak přesně tuhle prchavou nádheru jsme chtěli přenést na snubní prsteny, a uchovat jako vzpomínku, která nemizí …

Snubní prsteny č. 1020 jsou vyrobené z bílého 14. karátového zlata – nejtvrdší slitiny bílého zlata, určené pro náročné ruční zpracování. Bílé zlato má přirozenou, lehce našedlou barvu s namodralým nádechem. Tato barva zlaté slitiny je stálá a časem se nijak nemění.

Motiv klikaté cestičky stékajících kapek vody jsme vyjádřili ručně rytou, lesklou linií, která se táhne po celém obvodu prstenů. V dámském prstenu je do této linky zasazeno 21 různě velkých briliantů těsně vedle sebe, takže tvoří jednolitou, nepravidelně se rozšiřující a zužující se, třpytivou „cestičku“.
Brilianty jsou do dámského snubního prstenu zasazené klasickou klenotnickou technikou tzv. zaklepáním, což je nejspolehlivější způsob upevnění diamantů ve šperku. Na vypadnutí diamantů ze snubních prstenů č. 1020 poskytujeme celoživotní záruku.

Snubní prsteny z bílého zlata č. 1020 jsme navrhovali s úmyslem „dotvořit“ a ozvláštnit soupravu č. 1020.
Snubní prsteny mají zaoblený profil, korespondující s tvarem obroučky dámského prstenu č. 1020. Rozvlněná briliantová linie je v příjemném kontrastu k jedinému diamantu zasazenému v prstenu či ostatních kusech soupravy. Zaoblené vnitřky snubních prstenů umožňují velmi příjemné nošení. Prsteny jsou celé lesklé.

Motiv klikaté cestičky nás inspiroval natolik, že jsme ho rozvedli do tří variant:
Nejzdobnější variantu jsme představili na horním obrázku – prsteny jsou ozdobené rytou linkou a řadou briliantů v dámském prstenu. V méně okázalé variantě jsou dámský i pánský prsten stejné, ozdobené „pouze“ rytou linkou. V nejvíce strohé variantě jsou oba prsteny hladké, bez rytiny a dámský prsten je ozdoben samostatnou klikatící se briliantovou linií.

Základní varianta – s rytou linií
a s diamanty v dámském prstenu

Druhá varianta – oba prsteny stejné
s ručně rytou linií po celém obvodu

Třetí varianta – oba prsteny hladké
s řadou briliantů v dámském prstenu

Na horním obrázku je dámský snubní prsten široký 4,50 mm a pánský prsten 5,00 mm, ale motiv briliantové cestičky vypadá dobře i na velmi širokých prstenech, jak se můžete přesvědčit v naší galerii. Prsteny vypadají dobře s lesklou i matnou povrchovou úpravou. Snubní prsteny č. 1020 lze vyrobit i ze žlutého zlata, šířky prstenů i povrchové úpravy lze libovolně kombinovat.
Konkrétní technické údaje a cenu vyobrazeného páru uvádíme v popisu fotek ve fotogalerii.

Tyto snubní prsteny jsme navrhli jako ideální doplněk zásnubního prstenu č. 1020, ale jistě vyniknou i ve společnosti jiných střízlivých soliterů.

Snubní prsteny z bílého zlata č. 1020 – Technické údaje