Perlový náhrdelník – Ø 7,5 – 8 mm – model č. 8008

Nepřehlédnutelný perlový náhrdelník č. 8008 je zhotoven z japonských mořských perel Akoya o průměru 7,50 až 8,00 mm. Tyto perly jsou už docela velké a sluší ženám, které umějí nosit „viditelné“ šperky.
Vhodným doplňkem k tomuto náhrdelníku je perlový náramek ze stejně velkých perel, navázaný ve dvou řadách.

Mořské perly Akoya mají měňavou, přirozeně bílou barvu s jemným růžovým nádechem. Perly jsou již dost velké na to, aby se na téměř dokonale hladkém povrchu dostatečně uplatnil jejich vysoký lesk. Perly mají pravidelný, kulatý tvar. Perlový náhrdelník je ručně vázaný na hedvábné šňůře s malými, pevnými uzlíky, oddělující jednotlivé perly.

Perlový náhrdelník je ukončený zlatým uzávěrem ve tvaru kuličky stejné velikosti jako perly. Lesklý, zámkový uzávěr může být z bílého nebo žlutého 14-ti karátového zlata dle Vašeho výběru.

Náhrdelník z perel Akoya 7,5 – 8 mm obvykle vážeme na délku 42 – 43 cm včetně uzávěru. Také tento perlový náhrdelník můžeme libovolně upravit – prodloužit nebo zkrátit délku náhrdelníku, zvolit jiný počet řad, nebo vybrat perly vyšší kvality, či větších rozměrů. Největší perly Akoya, které můžeme nabídnou, měří 9,50 – 10,00 mm.

…zručnost s jakou je perlový náhrdelník navázán rozhoduje o celkovém dojmu z „perel“. Příliš utažené uzlíky nebo nestejné vzdálenosti uzlíků mezi perlami, mohou „shodit“ i velmi kvalitní perly.
Dobře navázaný perlový náhrdelník má každý uzlík jeden jako druhý – pevný, stejně velký a navázaný ve stejné vzdálenosti od perly jako všechny ostatní. Pouze tímto způsobem je zajištěno, že perlový náhrdelník má stejnou vůli ohybu po celé délce. Náhrdelník pak dokonale leží na šíji v ladné linii.
Pravé mořské perly Akoya si kvalitní navázání zcela jistě zaslouží…

Perlový náhrdelník č. 8008 – Technické údaje

délka náhrdelníku – 42 – 43 cm včetně uzávěru
materiál uzávěru – bílé nebo žluté zlato 585/000 – 14 karátů
druh a tvar uzávěru – zámkový, kulička o průměru 8,00 mm
povrchová úprava – lesklá
perly – mořské, kultivované
druh a původ – japonská Akoya
tvar perel – kulatý, pravidelný
velikost perel – Ø 7,50 – 8,00 mm
barva perel – bílá
lesk perel – vysoký
cena náhrdelníku – 29 200,- Kč

Perlový náhrdelník č. 8008 lze doplnit náramkem a náušnicemi

K perlovému náhrdelníku model č. 8008 můžeme navázat také perlový náramek z mořských perel Akoya stejné kvality. Celou soupravu pak doladit náušnicemi s perlami a brilianty.
Perlám sluší jednoduchost, souprava proto vypadá dokonale již ve dvou kusech, například perlový náhrdelník + náušnice, nebo perlový náramek + náušnice či perlový náhrdelník + perlový náramek.
Mořské perly Akoya je výhodné pořizovat najednou – tehdy můžeme zaručit, že všechny perly v celé soupravě budou mít stejnou barvu, kvalitu povrchu i stejně intenzívní lesk.

Jednotlivé kusy soupravy je také možné pořizovat postupně. V takovém případě se vždy maximálně snažíme, aby i při dodatečném doobjednání dalšího kusu soupravy byly perly co nejvíce podobné těm, které již spokojená majitelka tak ráda nosí.

Odkazy na stránky jednotlivých šperků perlové soupravy č. 8008

Na Váš komentář nebo dotaz na perlový náhrdelník č. 8008 rádi odpovíme.