Náušnice s diamanty princess – model č. 1180

Zdánlivě jednoduchý, plastický tvar náušnic s diamanty č. 1180 je výsledkem kombinace kruhů a čtverců, prostřednictvím kterých jsme chtěli vyjádřit dvě protichůdné síly zároveň – stabilitu a pohyb. Diamantové náušnice mile překvapí rozvernou hravostí, dynamickým střídáním rovných a oblých linií, zkosených i zaoblených hran, i lesklých a matných ploch.

Lehce zalomené horní plochy náušnic dávají vyniknout třpytu čtyřhranných diamantů.
Zaoblené spodní hrany, způsob zasazení diamantů a celkově precizní provedení těchto diamantových náušnic umožňují každodenní pohodlné nošení.

V náušnicích č. 1180 jsou zasazené čtyři diamanty, vybroušené do tvaru čtverce, o celkové váze cca 0,45 ct. Přírodní diamanty zasazujeme klasickou klenotnickou technikou tzv. zaklepáním, což je nejspolehlivější způsob upevnění diamantů ve šperku. Na vypadnutí diamantů princess z diamantových náušnic č. 1180 poskytujeme celoživotní záruku.

Náušnice s diamanty princess č. 1180 – žluté zlato

V naší dílně vyrábíme všechny náušnice stoprocentně ručně. Už jen tím je každý kus malým originálem. Navíc tak můžeme každý model snadněji upravit podle individuálního přání.
Obměnit lze téměř vše: barvu či ryzost použitého zlata, povrchovou úpravu, celkovou velikost náušnic, a v neposlední řadě i velikost a kvalitu diamantů.

Náušnice s diamanty princess č. 1180 na této fotce, jsou vyrobené ze žlutého 14 karátového zlata. Oproti pilotnímu modelu jsou celé lesklé. Zapínání těhto diamantových náušnic je na klenotnické puzety.

Diamanty – Princess

Náušnice č. 1180 zdobí čtyři diamanty čtvercového tvaru (roháček). Jsou vybroušené typem výbrusu, zvaným Princess. Diamanty jsou zasazené vedle sebe do šikmé lesklé plochy, příjemně kontrastující se zaoblenou matnou plochou těla náušnic. Mezi nimi prochází ozdobná linie lesklého prořezu, která rozděluje diamantové náušnice na dvě poloviny, a celkově zjemňuje jejich vzhled.

Diamanty měří cca 2,60 x 2,60 mm. Barva diamantů je G, čistota VS1. Celková váha diamantů se pohybuje kolem 0,45 ct.

Přírodní diamanty se do tvaru princess nebrousí tak často a v tak široké nabídce velikostí jako kulaté brilianty. Při broušení diamantu do hranatého tvaru vzniká větší „odpad“ – je nutné odbrousit víc vzácného krystalu diamantu, než je tomu u kulatého tvaru. Brusiči se snaží každý krystal surového diamantu využít na maximum a proto diamanty vybroušené do tvaru čtverce nikdy nemají úplně stejné rozměry.
Proto prosíme, berte všechny uvedené rozměry a váhy diamantů princess jako orientační. O aktuální nabídce vhodných diamantů vás budeme rádi informovat.

Inspirace

Čekám až se zvednou závory, a ty prchavé výjevy v oknech projíždějícího vlaku mi náhle připadají jako obrázky filmového pásu. Kolik rozličných příběhů se za tu malou chvíli mohlo rozehrát? Neznámí lidé ve vlaku, možná v jednom kupé, letmé úsměvy a snad i pohledy, které o sebe křísnou, a ta jiskra která přeskočí, možná překvapí oba…

Nápad na náušnice s diamanty ve tvaru princess i ostatní šperky této soupravy, vznikl právě v takovémto, těžko popsatelném, těžko uchopitelném okamžiku.

Blanka Vanturová, zlatnice

Diamantové náušnice č. 1180 – bílé zlato

Na obrázku jsou náušnice s diamanty princess č. 1180 zhotoveny z bílého 14 karátového zlata. Oproti pilotnímu modelu jsou celé lesklé. Diamantové náušnice jsou opatřeny pevnými puzetami.

V základní variantě vyrábíme náušnice s diamanty princess – stejně jako celou soupravu č. 1180 – z bílého 14 karátového zlata. Slitina bílého 14 karátového zlata, kterou v naší dílně používáme, je pro svoji tuhou houževnatost určená jen pro ruční zpracování. My ji používáme především pro její výjimečnou kultivovanou bílou barvu s jemným namodralým leskem. Je to přirozený odstín této zlaté slitiny. Proto barva diamantových náušnic zůstane stále stejná a časem se nijak nezmění.

Balónky nebo puzety?

Na fotce jsou náušnice s diamanty princess č. 1180 vyrobené ze žlutého 14 karátového zlata. Jsou celé lesklé s matnou přední plochou, z které brobleskuje lesklý středový prořez. Náušnice jsou opatřeny šroubovacími balónky.

Náušnice s diamanty princess můžeme zhotovit s dříkem na klenotnickou puzetu nebo s dříkem se závitem na šroubovací balónek dle vašeho výběru.
Balónky jsou určené ženám, zvyklým náušnice běžně neodkládat. Puzety pak naopak ženám, které rády náušnice často střídají nebo každý den sundávají. Oba typy náušnicových mechanik, které v naší dílně používáme, jsou bytelné a 100% spolehlivé.

Náušnice s diamanty č. 1180 – Technické údaje

materiál – bílé zlato 585/1000 – 14 karátů
kameny – přírodní diamanty – barva G, čistota VS
rozměry a váha – 2,60 x 2,60 mm, 4 kusy o celkové váze cca 0,450 ct
tvar a výbrus – roháček, Princess

délka náušnic – 17 mm
povrchová úprava – vysoký lesk v kombinaci s matem
zapínání náušnic – klenotnická puzeta nebo šroubovací balónek
orient. váha náušnic – 6,00 g
orientační cena náušnic – 32 700,- Kč

Poznámka: skutečná cena diamantových náušnic č. 1180 se pohybuje v rozmezí cca + – 800,- Kč v závislosti na váze a kvalitě diamantů v aktuální nabídce.

Náušnice s diamanty princes č. 1180 lze doplnit dalšími šperky do soupravy

Diamantové náušnice č. 1180 jsme navrhli jakou součást ucelené soupravy společně s náhrdelníkem a snubními prsteny. Všechny jednotlivé kusy této soupravy zachovávají strohý, jasný a elegantní tvar, který dokonale ladí s designem náušnic. Včetně zásnubního prstenu, který naopak tvoří sympaticky odlehčený akcent celé soupravy.

V galerii si můžete prohlédnou fotky dámských – zásnubních prstenů a snubních prstenů s diamanty princess. Další kousky soupravy budeme postupně přidávat.

Jednotlivé kusy soupravy je možné doplňovat postupně i v rozmezí několika let s jistotou, že je vyrobíme ze stejné zlaté slitiny, ve stejném designu i kvalitě.

Odkazy na další šperky soupravy č. 1180

Komentáře nebo dotazy na náušnice s diamanty princess č. 1180.
Rádi odpovíme.