K úvaze mě inspirovalo video, kde muž originálním způsobem předává své vyvolené zásnubní prsten.
Hned se mi vybavily různé příběhy našich zákazníků.
Často se totiž stává, že během zadávání a výroby zásnubního prstenu, navážeme se zákazníky úzký vztah. Při samotném předávání již hotového zásnubního prstenu, nebo následně, při jednání o snubních prstenech se dozvídáme mnohdy zajímavé a inspirativní informace.
Možná že krátké shrnutí mých poznatků pomůže někomu najít odpovědi na výše položené otázky, tzn. kdy, kde a jak zásnubní prsten předat.
Předesílám, že následující přehled nemohu opřít o skutečně reprezentativní vzorek populace, ale přesto…

Kdy předat zásnubní prsten

Otázka by se ještě dala rozdělit na dvě části, kdy ve smyslu po kolika letech vztahu a kdy v časovém období,
tzn. v průběhu roku.

Popravdě nevzpomínám si, že bychom dělali zásnubní prsten pro někoho, kdo by ho chtěl předat po pár měsících vztahu.
Několikrát se nám ale stalo, že zásnubní prsten pán předával po více jak osmiletém vztahu. Možná je to dáno tím, že na některé věci není v dnešní uspěchané době čas:)
Ale jinak si u nás pánové objednávají zásnubní prsten v průměru po 3 – 4 letém vztahu.

Zůstaňme ale u otázky kdy v průběhu roku zásnubní prsten předat. Podle zkušeností s našimi zákazníky bych si dovolil vypíchnout tři body.

1. Dovolená, a nemusí se jednat o dovolenou zrovna 14 denní, ale klidně může jít o prodloužený víkend. Je jedno, zda letní nebo zimní je jedno jestli u moře nebo na horách, prostě jde o nějak dlouhý úsek pohody, který je korunován předáním zásnubního prstenu.

2. Další skupinou jsou známé termíny jako 1. Máj , Vánoce a v posledních letech také onen zatracovaný svátek zamilovaných v únoru.

3. Den D, který je pro dvojici nějak významný nebo důležitý. Například, kdy se poprvé potkali, kdy spolu poprvé zašli na večeři, kdy spolu poprvé … atd. Někdy potom nastávají zajímavé dohady, jestli se to doopravdy stalo tehdy a tehdy nebo jindy.

Kde zásnubní prsten předat

Odpověď souvisí s předchozí otázkou. Stává se, že honíme termín dokončení zásnubního prstenu do odjezdu páru na dovolenou. Zásnubní prsten je potom předán na horách nebo u moře, méně nebo více vzdáleného od naší kotliny.
Samozřejmě Paříž čí jiná metropole. Často jde také o zcela banální místo, ke kterému mají oba osobní vztah.
Všimněte si, že se nezmiňuji o restauraci . Doopravdy, naši zákazníci jakoby se vymykali obligátnímu klišé hollywoodských filmů a o restauraci, jako o místě předání zásnubního prstenu se nezmiňují.

Že by naši zákazníci byli jiní, stejně jako zásnubní prsteny vyrobené v naší zlatnické dílně?:)

Jak zásnubní prsten předat

Ono to právě souvisí s úvodním videem.
Aby člověk vymyslel něco originálního, musel by být doopravdy kouzelník nebo herec. Ale výjimečná situace si žádá výjimečné činy.
Setkal jsem se i s případem kdy pán vyřešil předání zásnubního prstenu tím, že ho umístil do dortu, který vlastnoručně upekl. Osobně mě to přijde poněkud rizikové.
Ale jedno doporučení dává v závěru videa onen sympatický muž.
Nestačila by nakonec ta prostá věta „Vezmeš si mě prosím?“. Potom už stačí, když bude pronesena ve správnou dobu a na správném místě a nemusí být ani korunována předáním zásnubního prstenu.

Ale pokud ano je naše zlatnická dílna k dispozici

Poznámka na závěr – video si můžete v českém překladu prohlédnout také na Novinkách