Už dlouho přemýšlím o snubních prstenech, které by se hodily k dámskému prstenu s diamantem, který v naší nabídce nese označení model č. 1020. Dámský snubní prsten, který by na ruce nevěsty doplnil zásnubní prstýnek a který by zároveň obohatil celou soupravu. S tím záměrem jsem už i dva páry snubních prstenů navrhla. Oba mají nápad, oběma jsem věnovala spoustu času, promyslela každý detail a nemohu říci, že by to byly prsteny špatné, nebo že by se k tomuto zásnubnímu prstenu nehodily, ale pořád jsem cítila, že to není ONO.

Konec mému trápení učinilo letošní horké léto. Poněkud zklamaně jsem se podívala z okna, abych se přesvědčila, že už opravdu přestalo pršet – měla jsem pocit, že bouřka skončila dřív, než začala – a najednou jsem to měla přímo před očima. Živou záclonu, utkanou z průzračných říček, pomalu stékajících po okenním skle.
A okamžitě jsem věděla, že se právě dívám na snubní prsteny pro „desetdvacítku“.

Popadla jsem první notes, který mi přišel pod ruku a rychlými tahy jsem se snažila načmárat klikaté čůrky. Pragmatický Petr v klidu nacvakal pár fotek – nemusím snad zdůrazňovat, že fotky atmosféru opršelého skla zachytily podstatně věrněji 🙂 ….

Bez otálení jsem se pustila do kreslení návrhů. V prvním návalu euforie jsem chtěla mít na prstenech úplně všechno – vlnivé potůčky i samostatné kapky a nejlépe po celé ploše prstenů… ale jak je naší povaze i estetickému cítění vlastní, postupně jsme redukovali počet potůčku i kapek až jsme to klasicky okleštili na maximální minimum.

Zbyla nám jediná klikatá linie, v dámském prstenu prozářená drobnými brilianty. Nic a všechno – mám z nich upřímnou radost.

Návrhy, které skončily v šuplíku

 

obrázek kresleného návrhu na snubní prsteny
Ryté linky, po celém obvodu prstenů nepravidelně osázené různě velkými brilianty

 

obrázek kresleného návrhu na snubní prsteny
Jenom ryté linie, ale za to tři – snaha dopřát i pánům trochu té zdobnosti …

 

obrázek kresleného návrhu na snubní prsteny
Návrh na snubní prsteny s klikatými liniemi, po celém obvodu osázenými černými a bílými brilianty

Když jsem „ v letu“ tak kreslím všechno, co mě napadá a o tom, jestli je to uskutečnitelné, nepřemýšlím.
Na tomto návrhu jsou rozvlněné cestičky vysázené brilianty po celém obvodu obou prstenů.
V dámském prstenu čirými a v pánském prstenu hnědými nebo černými. Návrh se neprobojoval do finále nejen kvůli ceně, ale hlavně pro velmi omezenou nabídku hnědých a černých diamantů, které se běžně nebrousí ve všech velikostech, které by byly pro tento model potřeba. Chce-li si ale některá dáma udělat radost….

Hotové snubní prsteny – nakonec ve třech variantách

 

fotka snubních prstenů z bílého zlata
A takhle to u nás dopadá vždy – z celého umáčeného okna zůstane jen jediná „čárka“

 

fotka snubních prstenů s ruční rytinou a matnou povrchovou úpravou
Ryté linie na snubních prstenech jsou poctivě okopírované :-):-)

 

foto soupravy s diamanty
Snubní prsteny s rozvlněnou řadou briliantů jsou dokonalým doplňkem soupravy č. 1020

 

Podrobné informace o těchto snubních prstenech – technické údaje, cenu jednotlivých variant i možnosti individuální úpravy – najdete v sekci Snubní prsteny – pod názvem  Snubní prsteny z bílého zlata, model č. 1020.