Příběh se dá vymyslet na všechno. Ale tato prstová gymnastika mě přišla pozoruhodná. Proč se nosí snubní prsten na prsteníčku levé ruky?
Pro pořádek. Řeč je o snubním prstenu, ne o zásnubním prstenu, který by měl tomu snubnímu předcházet. Osobně si myslím, že pro umístění zásnubního prstenu, žádná striktně daná pravidla neexistují. S naším ryze odborným pohledem na to, na které ruce a prstu bychom zásnubní prsten nejraději viděli, se můžete seznámit v závěru našeho článku Jak zjistit velikost prstenu.
Vraťme se ke snubnímu prstenu a tomu, kde se nosí. No samozřejmě, snubní prsten se nosí na prsteníčku, proto se ten prst tak jmenuje. A na které ruce? Samozřejmě, že na levé, protože od srdce. Takové jsou alespoň zvyklosti u nás.
Pro zajímavost. V naší zlatnické dílně jsme se setkali s norským párem. Ti si tvrdohlavě stáli za tím, že jim máme navrhnout a vyrobit snubní prsteny na prsteníček pravé ruky. Při našich tázavých pohledech nám vysvětlili, že u nich je to tak, že si prsteny během zásnub skutečně nasadí na pravou ruku. A až po čase přijde jejich svatební den, přehodí si je na levou. Museli jsme tedy hledat kompromis mezi velikostmi, protože ve většině případů je velikost prsteníčků na levé a pravé ruce rozdílná. Byli tak přesvědčiví, že jsme taktně pominuli naši tradici (pro nás finančně zajímavou:)) o předcházejícím zásnubním prstenu.
Ten příběh ve videu a pojmenování rolí jednotlivých prstů je zajímavý, Zkoušíme to tady a doopravdy, při tom chvatu od sebe prsteníčky nedostaneme. Škoda, že je to v životě z 50 % jinak.
Napsat komentář