Zlatnický blog

Blanka a Petr Vanturovi

Pánský prsten

Zlatý pánský prsten se smaragdem

Tvar tohoto prstenu je ovlivněn především vysokým výbrusem výjimečně kvalitního smaragdu. Snažili jsme se, aby i přes celkovou mohutnost, působil tento jedinečný soliter strohým, vzdušným a subtilním dojmem.

Mohutná, dutá obroučka je zjemněna prořezávanou, 8 mm vysokou obrubou, která odlehčuje hmotu prstenu a umožňuje boční pohled na smaragd.

Autor:  

2 komentáře

 1. Peter 18.3. 2013   - Odpovědět

  Dobry den. Uputal ma prave tento prsten so smaragdom. Mozte ma prosim informovat v pripade mojho zaujmu,aka je priiblizne jeho cena v EUR a kolko by som cakal na jeho vyhotovenie.Dakujem. S pozdravom Peter

  • vantura.cz 19.3. 2013   - Odpovědět

   Dobrý den,

   Bohužel, stejný prsten podruhé vyrobit nemůžeme.
   Smaragd do tohoto prstenu si dodal zákazník a na cenu smaragdu jsme se ho raději neptali. 🙂 Smaragd byl naprosto unikátní, velmi velký – 8 x 10 mm (cca 7,8 ct), čistý a navíc měl krásnou barvu. Cenu samotného smaragdu odhadujeme na desítky tisíc Kč. Bohužel, není v našich možnostech podobný smaragd sehnat.
   Maximální velikost smaragdu v rozumné kvalitě, kterou můžeme dodat, se pohybuje v rozmezí 5 x 5 mm v ceně od 10 – 25 tis. za kámen v závislosti na čistotě a barvě smaragdu.
   Cena naší práce včetně zlata by se dnes pohybovala okolo 51 000,- Kč.

   Zmenšená velikost smaragdu by vyžadovala úpravu tvaru prstenu a tedy nakreslení nového návrhu.
   Doba dodaní – momentálně do dvou měsíců

   S pozdravem Petr Vantura

Vložit dotaz nebo komentář