Zlatnický blog

Blanka a Petr Vanturovi

Prsten český granát

Dámský prsten s českým granátem a briliantem

Co člověk, to jiný názor, jiný pohled na svět a ovšem, také na šperk. Stává se zřídka, že nám osobitý vkus zákazníka tolik mluví z duše. Tento jedinečný prsten jsme rádi zhotovili podle návrhu zákazníka.

Prsten má tvar „dvojhada“. Do bílozlaté, esovitě prohnuté obroučky je vložen klikatý pruh z červeného zlata. „Hlavy hada“ tvoří atypické tvary obrub, do kterých jsou vsazeny dva velké kameny – český granát a diamant.

Autor:  

2 komentáře

 1. Ondřej 16.11. 2013   - Odpovědět

  Dobrý den, je to moc krásný kousek proto by mnezajímala orientační cena tohoto prstenu? Dále bych se chtěl zeptat zda by bylo možné poslat detailnější fotografii provedení toho zlatého pruhu. děkuji

  • vantura.cz 18.11. 2013   - Odpovědět

   Dobrý den,
   děkujeme za uznání.
   V prstenu je zasazený diamant F/VS1 o váze 0,75 ct a pravý český granát o průměru 6,5 mm – to je u českého granátu skutečně raritní velikost.
   Zákazník, pro kterého jsme prsten vyrobili, dodal oba kameny – granát i diamant – sám.
   Nevíme, zda bychom byli schopni sehnat pravý český granát této velikosti.

   Celkovou cenu prstenu ovlivňuje především cena použitého diamantu a naší práce. Hodnota naší práce je stále stejná, ale cena diamantu se může dost lišit v závislosti na jeho parametrech.
   Cena prstenu s diamantem F/VSI – 0,75 ct a obecným granátem (granát pyrop – ne český granát) by byla 136 000,- Kč.
   S diamantem barvy I – lehce nažloutlý odstín, čistoty I – okem viditelné inkluze, o váze – 0,70 ct by celková cena prstenu vyšla na 101 000,- Kč.

   Pruh červeného zlata je do obroučky, vyrobené z bílého zlata, vložen tradiční klenotnickou technikou tzv. zapuštěním zlata do zlata. Hranice barev jsou přesné a časem nemění svou barvu.
   U tohoto prstenu jsou bílé plochy obroučky lesklé a červené pruhy hedvábně matné. V době, kdy jsme tento prsten vyrobili, jsme ještě neuměli fotit lesklé šperky a fotky nejsou moc vydařené.

   Foto - prsten s granátem a diamantem

   Na lesklých částech prstenu je vidět zrcadlový odraz fotografa i jeho otisky prstů 🙂

   S přátelským pozdravem
   Blanka a Petr Vanturovi

Vložit dotaz nebo komentář