Nevybrali jste si z naší nabídky nebo máte svoji představu o tom jak by měl vypadat váš šperk? Toužíte po jedinečném originálu, který zaručeně nemá nikdo jiný? Pak můžete využít naše mnohaleté zkušenosti s navrhováním a výrobou luxusních originálních šperků na zakázku.

Návrhy a tvorba originálních šperků na zakázku

Specialitou naší dílny je tvorba výjimečných klenotů pro náročné klienty. Originální šperky navrhujeme ve spolupráci se zákazníkem. Po prvním rozhovoru o budoucím šperku, zhotovíme několik návrhů, ze kterých si klient buď vybere, nebo ho zaujmou některé detaily se kterými dále pracujeme. Tyto rozhovory nad návrhy mohou probíhat osobně v naší dílně, lze je ale také uskutečnit prostřednictvím internetu.

Někdy se stává, že zákazník má zcela konkrétní představu, nebo dokonce kreslený návrh. V tom případě fungujeme jako dílna, která zhotoví šperk podle dodaného návrhu. Samozřejmě preferujeme návrhy, které souzní s naším vkusem.

Cena návrhu na většinu běžných šperků – prsteny, náušnice, brože apod. je 3 000.- Kč. Cenu návrhu na složitěji tvarované šperky, soupravy či článkové náhrdelníky stanovujeme individuálně.

Jak tedy konkrétně probíhá realizace zakázky originálního šperku si můžeme ukázat na dvou následujících příkladech.

Briliantové náušnice – osobní kontakt

Zákaznice má secesní diamantový náhrdelník a chtěla k němu zhotovit náušnice do soupravy. Po předchozí domluvě e-mailem došlo k osobní návštěvě.

briliantová souprava / detail návrhu a hotové náušnice

Informovali jsme klientku o cenách diamantů a také jsme vysvětlili „zvláštnosti“ secesních šperků (diamantové routy zasazené ve stříbře na jinak zlatém šperku). Dohodli jsme se na tom, že náušnice budou vyrobeny ze 14-ti karátového bílého zlata a budou v nich zasazeny brilianty. Klientka nám také sdělila částku, kterou by chtěla do tohoto šperku investovat. Dále jsme se dohodli na termínu do kterého nakreslíme návrhy.

Při druhé schůzce jsme předložili návrhy náušnic včetně kalkulace. Zákaznice si chtěla návrhy prostudovat v klidu doma a tak došlo na třetí schůzku při které jsme uzavřeli zakázku, určili konečnou cenu a termín předání hotového šperku.
Při čtvrté schůzce jsme předali hotové náušnice.

Dámský prsten – internetová korespondence

Zákaznice si přála neobvyklý prsten s brilianty a modrým safírem v atypickém tvaru výbrusu. Celá komunikace probíhala prostřednictvím internetu.

prsten se safírem / srovnání vybraného návrhu a hotového prstenu

Začali jsme tím, že jsme klientce poslali několik fotografií z našeho archivu abychom zjistili, co je pro naši klientku neobvyklý design. Pak jsme nakreslili několik různých tvarů prstenů. Zákaznici padl do oka návrh č. 1, ale váhala nad barevným rozvržením.
Nakreslili jsme tento prsten v osmi barevných variantách. Nakonec to vyhrál původní návrh. K uzavření zakázky došlo také prostřednictvím e-mailu. Hotový prsten si zákaznice nechala poslat poštou.

Realizace originálního šperku podle návrhu dodaného zákazníkem

Výjimečně se stává, že zákazník dodá tak propracovaný návrh šperku, že se podle něho hned může začít s výrobou.
Častěji ale klient přichází s přibližnou představou a je na nás abychom neurčité vizi dali konkrétní podobu. Také v tomto případě se nevyhneme kreslení návrhů, pouze se pohybujeme v jasněji stanovených mantinelech.

Naši klienti mají často obavu, že po nich budeme chtít přesné výkresy a ostýchají se předvést svoji neumělou kresbu. Pravda je ale taková, že nám i jen velmi jednoduchý náčrtek umožní přesněji pochopit vaši představu vysněného šperku a tak jsme rádi za každý pokus.

náčrtek prstenu dodaný zákazníkem / hotový prsten